П’ятниця, 14 Червня, 2024

Пошкоджені мікросхеми можна буде «лікувати»

Поломка мікрочіпа скоро не обов’язково буде означати непрацездатний гаджет. Джозеф Ванг з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго й Анна Балаза з Піттсбурзького університету створили нанороботів, які здатні ремонтувати виведені з ладу електричні ланцюги. Створити таких наноботів учених надихнули особливості нашої кровоносної системи – тромбоцити.

Нові роботи ведуть себе як тромбоцити в нашій крові, які відразу ж починають рухатися до місця рани для зупинки крові й початку загоєння. Для створення таких мікромашин учені використовували так звані «дволикі частки», які складаються з двох і більше частин різного хімічного складу, із золота і платини, і помістили їх у розчин перекису водню. При зіткненні частинок платини і водню відбувалася реакція, яка реактивним струменем просувала нанороботів вперед. Процес направляє роботів в потрібну зону, де частинки золота починають ефективне «лікування» пошкоджень в електричному ланцюзі.

Для перевірки свого винаходу Ванг і Балаза застосували розчин перекису водню з мікромашинами на пошкодженій ділянці ланцюга. Проблемою були крихітні тріщини – менше 1/10 товщини людської волосини. Але через них струм від батареї не міг дійти до LED-лампочки. Як тільки нанороботи почали працювати і відновили ланцюг, лампочка знову засвітилася. При цьому вчені жодним чином не керували мікромашинами – вони діяли автономно.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися