Працівники YouTube зговорилися для «вбивства» Internet Explorer 6

Монопольне положення цього браузера дозволяло йому диктувати умови усім, і запроваджувати власні стандарти – майже як сьогодні це робить Chrome

У 2000-х роках в інтернеті було універсальне зло – Internet Explorer 6. Цей браузер був монополістом, і через це в онлайні почалася стагнація. Власники веб-ресурсів намагалися будь-яким чином вплинути на користувачів, щоб вони відмовилися від Internet Explorer 6. Як стало відомо, співробітники YouTube навіть зговорилися для «вбивства» цього навігатора.

Історія відбувалася в 2009 році, коли чотирьохрічний YouTube став головним відеохостингом в інтернеті. У цей час Internet Explorer 6 споживав близько 18% його трафіку.

Монопольне положення цього браузера дозволяло йому диктувати умови усім, і запроваджувати власні стандарти – майже як сьогодні це робить Chrome. У YouTube вирішили, що вони не хочуть додатково працювати виключно для забезпечення сумісності з Internet Explorer 6. Як згадує бувший розробник YouTube Кріс Захаріас, програмісти почали думати, як можна відвернути користувачів від цього браузера.

У той час YouTube був не так сильно інтегрований в Google, і його працівники мали спеціальний набір дозволів під назвою OldTuber. Їхній володар міг вільно модифікувати сайт YouTube, оминаючи звичайний механізм публікації коду у Google.

Власники прав OldTubers вирішили, що це чудова можливість показувати користувачам Internet Explorer 6 баннер із написом, що YouTube скоро завершить підтримку їхнього браузера, і варто перейти на Firefox, Internet Explorer 8 чи Chrome. Назви альтернативних веб-навігаторів виводилися у випадковому порядку, щоб уникнути звинувачення в просуванні якогось із них.

Майже одразу керівництво у Google сповістили про новий баннер, і дирекція пішла з’ясовувати, що це значить. У цей момент стала в нагоді ідея випадкового виведення назв альтернативних браузерів – юристи Google хотіли звинуватити програмістів OldTubers у просуванні Chrome.

Однак оскільки реакція ЗМІ на цей баннер була здебільшого позитивною, дирекція вирішила не карати самовільних програмістів. До того ж виявилося, що приблизно в цей же час схоже сповіщення почав показувати сервіс Google Docs. Менеджери припустили, що розробники YouTube його скопіювали.

Вже за місяць після появи сповіщення на YouTube популярність Internet Explorer 6 впала в половину. Альтернативні браузери додали майже по 3%.

За матеріалами: ArsTechnica

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я