Вівторок, 16 Квітня, 2024

Продажі iPhone заборонили в одній країні – приклад можуть взяти інші

Компанія Ericsson добилася заборони продажу iPhone та iPad Pro у Колумбії через порушення патентів 5G. Заборона почала діяти менш ніж через шість місяців після початку поточної хвилі позовів про порушення патентних прав. Колумбія не є великою проблемою, але почати приймати схожі рішення суди в інших країнах, які дійсно важливі для Apple.

Передісторія судової справи дещо складна, але її можна звести до таких моментів:

  • Раніше Apple платила Ericsson роялті за запатентовані технології 5G.
  • Apple не змогла продовжити ліцензії, коли вони закінчилися.
  • Компанія Ericsson подала в суд на Apple.
  • Потім Apple подала до суду на Ericsson, стверджуючи, що компанія порушувала правила FRAND, патенти були стандартними, а ліцензійні збори Ericsson були занадто високими.

Потім послідувала ціла купа судових позовів і боротьби, коли обидві компанії намагалися добитися заборони на продаж обладнання іншої компанії.

Цікавим зауваженням є те, що зараз у Колумбії немає мереж 5G, і законним способом обійти заборону було б для Apple продавати телефони 4G у цій країні.

Ця заборона, ймовірно, не є великою проблемою для Apple, враховуючи невеликий розмір цього ринку. Проблема в тому, що ще кілька позовів проходять через різні суди в інших країнах.

І оскільки Apple не заперечує дійсність патентів, вона майже напевно відкриває себе для схожої заборони в інших країнах. Заборона в США чи Європі справді може бути дуже серйозною для Apple.

Apple уже почала діяти і, серед іншого, подала до суду на Ericsson через патент 4G, який, як вона стверджує, є основним патентом для стандартів.

Зрозуміло, що Apple грає в гру. Компанія намагається зменшити витрати на ліцензування патентів і переслідує патенти, якими володіє Ericsson.

Цікаво, що в 2018 році Apple боролась з Qualcomm за патенти і тоді китайський суд постановив заборонити продажі багатьох моделей iPhone. Але Apple заперечила це і повідомила, що всі її тогочасні моделі iPhone залишаются в продажу.

В 2019 році Apple опинилася на межі заборони продажу айфонів в США. Тоді Суддя Комісії з міжнародної торгівлі США публічно повідомляв, що деякі моделі iPhone слід заборонити до продажу в США після того, як було встановлено, що Apple порушила ключові патенти Qualcomm.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися