Четвер, 18 Квітня, 2024

Як скинути Android до заводських налаштувань, щоб смартфон не заблокувався по Factory Reset Protection (FRP)

При проблемах зі смартфоном майже одразу починають радити скинути його до заводських налаштувань – це називається зробити ресет. Однак на сучасних мобільниках такий вчинок призведе до блокування смартфона. Ось як скинути телефон так, щоб уникнути блокування.

Виробники смартфонів з 2013 року почали впроваджувати так званий «вимикач смерті». Він дозволив значно знизити рівень крадіжок мобільників. Адже смартфон можна заблокувати віддалено і девайс перетворюється хіба що на донора компонентів.

Система захисту від скидання на Android називається Factory Reset Protection (FRP). На iPhone її аналог має назву iCloud activation lock.

При першій активації смартфона Android той прохає створити акаунт користувача. Часто також виробник смартфона пропонує створити свій фірмовий акаунт.

Система FRP записує дані цих облікових записів в спеціальну область пам’яті, яка недоступна при звичайних способах скидання або прошивки смартфона. Використати розширені способи прошивки не дозволяє заблокований бутлоадер – програмний компонент, який відповідає за завантаження смартфона.

Якщо смартфон скинуто до заводських налаштувань неправильно, для його розблокування доведеться зв’язуватися з виробником і доводити, що саме ви є власником телефона. Або потрібно шукати в інтернеті способи обходу FRP через «діри» в прошивці. Проте виробники швидко закривають ці вразливості, а також вони іноді потребують нетривіальних дій.

Щоб правильно скинути смартфон до заводського стану відкрийте його налаштування та вимкніть використовуваний захист екрану.

Перейдіть в розділ налаштувань, де перераховані існуючі на ньому облікові записи. На смартфонах Samsung цей розділ називається «Облікові записи», в якому є підрозділ «Облікові записи».

Знайшовши перелік існуючих на телефоні облікових записів про всяк випадок запишіть логіни та паролі наявних акаунтів Google та фірмового акаунту виробника. Перевірте чи дані актуальні, спробувавши вийти та повторно зайти у ці акаунти.

Видаліть усі наявні на смартфоні акаунти. Особливо переконайтеся, що на гаджеті не залишилося акаунту Google та фірмового акаунту виробника.

Тепер можна безпечно скинути смартфон через опцію в налаштуваннях або через меню рекавері.

Якщо смартфон після скидання прохає ввести дані попереднього акаунта – це означає, що FRP активувалась. Введіть логіни та паролі попередніх акаунтів і після завантаження смартфона повторіть процедуру видалення існуючих акаунтів з гаджета.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися