П’ятниця, 1 Березня, 2024

Огляд ігрової мишки Cougar 600M

Деякий час назад ми почали знайомити наших читачів з продуктами бренду
Cougar на прикладі огляду ігрового комплекту Deathfire. Цього разу мова піде про симпатичну мишку – 600М, серед особливостей якої – сенсор ADNS-9800, регулювання DPI аж до 12 000, 8 програмованих клавіш, «кнопка снайпера» і широкі можливості фірмового софту.

Cougar 600M. Огляд і тестування

Комплект поставки та упаковка

  • Миша Cougar 600M
  • Короткий посібник користувача
  • Фірмові наклейки

Як правило, я не приділяю особливої уваги опису коробок під той або інший пристрій. Однак у цьому огляді вирішив зробити виняток, оскільки на стінках – велика кількість інформації про ту чи іншу особливость маніпулятора: ілюстрація і деякі його характеристики – на внутрішній стороні відкидних дверцят; виноски, що «підказують» ключові можливості, і велика ілюстрація мишки – спереду; ще одна фотографія з виносками над кожним його функціональним елементом і перелік специфікацій – ззаду, а особливості фірмового софту – збоку.

Технічні характеристики

Сенсор: ADNS-9800.
Рівень DPI: до 8200 (програмний до 12 000).
Процесор: 32-бітний ARM Cortex-M0.
Частота опитування: 1000 Гц/1 мс.
Вбудована пам’ять: 512 Кб.
Програмовані клавіші: 8.
Перемикачі: Omron.
Підсвічування: 16,8 мільйонів відтінків.
Частота кадрів: 12000 FPS.
Максимальна швидкість стеження: 150 IPS.
Максимальне прискорення: 30 G.
Інтерфейс: Позолочений USB-штекер.
Довжина кабелю: 1,8 м.
Розміри: 125x80x42 мм.

Матеріали та якість збірки

Взявши вперше коробку з мишкою в руки, я спочатку подумав, що мій помаранчевий «гризун» отримав глянцевий корпус, і вже подумки записав виробнику перший жирний мінус, оскільки нічого практичного в глянці немає. Однак перше враження виявилося оманливим: глянцеві тут лише вставки, та й то зовсім небагато, тоді як корпус зроблено з пластику із soft touch напиленням.

Зі збіркою все добре – ніякого люфту або скрипу матеріалів помічено не було. Єдине, на що варто звернути увагу, – відсутність запобіжників від перегинів на стиках. Як на мене, зайвими вони тут би не були, особливо там, де кабель з’єднується з мишкою – тут раз у раз трапляються перегини.

Саме ж обплетення 1,8-метрового кабелю претензій не викликало – виробник використовує щільну, але водночас помірно жорстку тканину із середнім ефектом пам’яті.

Враження від дизайну

Зізнатися чесно – раніше я не тримав жодного пристрою з пластиковим корпусом оранжевого кольору, який до того ж має покриття soft touch, і, можливо, саме тому Cougar 600M у цьому забарвленні корпусу мені сподобався – такий собі ефект новизни, якщо, звичайно, так можна взагалі говорити. У поєднанні з чорними вставками різнокольоровим підсвічуванням (налаштовується програмно в додатку Cougar UIX) і вибраною конструкцією корпусу виглядає досить ефектно. До речі, кому не цікавий варіант М600 у помаранчевому кольорі, ще можна вибрати чорний.

Ергономіка

Особлива конструкція корпусу Cougar 600M вказує на те, що цей маніпулятор орієнтований на правшів.

На панелі зверху розміщено кнопки правого/лівого натискання мишки, регулювання DPI (можна міняти рівень «на льоту»), а також коліщатко прокрутки і логотип бренду. Крім того, є індикатори заданого рівня DPI.

Коліщатко отримало функцію третьої кнопки, а ще має окантовку у вигляді прогумованих зубців для поліпшеного хвату і механіку ALPS. Остання дозволяє обертати його з досить чітким кроком, без додаткової інерції. На мій погляд, варіант не найзручніший. Спочатку хід коліщатка здається тугим, доводиться докладати додаткове зусилля. Так, із часом звикаєш, але водночас, як на мене, такий хід – не найкращий варіант. Утім, можливо, я надто прискіпливий.

Зліва на «боковушці» розташовані кнопки «вперед» і «назад». Задіявши фірмове ПЗ, цю їхню функціональність можна замінити іншою.

Однак якщо всі зазначені вище клавіші – це вже свого роду класика, яку можна зустріти в будь-який іншій ігровій мишці, то кнопка, зміщена ліворуч на спеціальний майданчик, виглядає приємним бонусом, особливо для любителів шутерів. Йдеться про «клавішу снайпера», за допомогою якої в один клік можна скинути рівень DPI до встановленого спочатку значення в цьому ігровому жанрі. На виході це дає точніше і швидше прицілювання. Утім, кому така функціональність здасться зайвою/непотрібною, ця клавіша також піддається перепрограмуванню.

По периметру нижньої панелі чотири тефлонові ніжки, отвір оптичного сенсора плюс невелика наклейка з різними даними про маніпулятор.

Підсвічування

У Cougar 600M досить лаконічне RGB-підсвічування, смуга якого розташована під лівою кнопкою. Як на мене, можна було б ще і підсвітити хоча б логотип на спинці – виглядало б крутіше, але, очевидно, думка розробників з моєю не збіглася.

У відповідному меню налаштувань можна всіляко гратися з відтінками або відключити підсвічування зовсім.

Оснащення

В основі Cougar 600M потужний оптичний сенсор ADNS-9800, який володіє апаратним DPI аж до 8200 і програмним до 12 000.

Усе управління покладено на 32-бітний ARM-процесор Cortex-M0. Крім того, тут 512 КБ вбудованої пам’яті, чого достатньо для записування різних профілів та інших ігрових ситуацій. Перемикатися між профілями можна тільки програмно.

Особливості програмного забезпечення

Для того щоб розкрити повною мірою всі можливості Cougar 600М, необхідно встановити фірмове програмне забезпечення Cougar UIX. Робимо це звідси.

Серед особливостей його варто відзначити можливість створення ігрових профілів і швидкого перемикання між ними, вибирати рівень DPI і налаштовувати частоту опитування сенсора, задавати швидкість спрацьовування «клавіші снайпера» та багато іншого. Порадувало також досить просте меню програми, яке легко освоюється.

Враження від експлуатації

Мені сподобалося те, як Cougar 600M лежить в руці – пальці, немов за помахом чарівної палички, розташовуються на наявні тут кнопки і коліщатко, а ковзання по них не спостерігається навіть внаслідок тривалих безперервних баталій.

А ось з ковзанням мишки по килимку, дереву, картону та металу все гаразд.

Під час тестів я пограв головним чином у дві гри – Crysis 3 і World of Tanks, під які були створені окремі профілі зі своїм рівнем DPI, перепрограмованими окремими клавішами та ін. Результатами, особливо щодо точності, залишився задоволений.

Замість висновків

Таким чином, Cougar 600M – це непоганий варіант доступної ігрової мишки, орієнтованої насамперед на любителів шутерів з хорошим оснащенням і ергономікою, а ще можливостями фірмового програмного забезпечення.

Звичайно ж, 600M не унікальна пропозиція на українському ринку. Серед альтернатив я б відзначив Logitech G502 Proteus Spectrum, Razer DeathAdder Chroma і A4Tech AL90. Хоча всі вони дорожчі за цей продукт Cougar.

Орієнтовна вартість: 999 гривень

Продукт надано прес-службою EDG GROUP

Решодько Сергій
Решодько Сергій
Сергій займається IT-журналістикою більше 15 років. Він знається на «залізі» та готує пише огляди для TechToday.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися