Понеділок, 15 Липня, 2024

Смартфони отримали камеру на 200 мегапікселів від Samsung

Компанія Samsung презентувала днями кілька нових сенсорів камер для смартфонів. Один з них має 50 мегапікселів та оснащений технологією Dual Pixel Pro. Інший – перший в індустрії сенсор роздільною здатністю 200 мегапікселів.

Матриця ISOCELL GN5 є надтонким рішенням з роздільною здатністю 50 мегапікселів. Розмір кожного пікселя становить 1,0 мікрометра. Також цей сенсор пропонує всенаправлену технологію автофокусу.

Всенаправлений автофокус використовує два фотодіода для кожного із пікселів на матриці. Це надає мільйон багатонаправлених фотодіодів для фокусування. У Samsung кажуть, що так вдається забезпечити миттєве фокусування.

Окрім нього південнокорейський гігант показав також перший в світі мобільний сенсор на 200 мегапікселів. Це наступний крок від 108 мегапікселів – такий сенсор Samsung представив раніше.

Новий 200-мегапіксельний ISOCELL HP1 має розмір окремого пікселя в 0,64 мікрометра. Попри невеликий розмір пікселя, що має призводити до падіння якості зображення, у Samsung кажуть, що ця матриця здатна захоплювати неймовірну кількість деталей. Виробник обіцяє, що зображення буде чітким навіть якщо його наближати.

ISOCELL HP1 є також першим мобільним сенсором камери від Samsung, що використовує технологію ChameleonCell. В своїй основі ця технологія групує кілька фізичних пікселів в один віртуальний. Залежно від поточних умов програмне забезпечення камери може групувати пікселі в матриці по два, по чотири або не групувати.

В умовах низького освітлення ISOCELL HP1 може об’єднувати до 16 сусідніх пікселів, перетворюючись на сенсор роздільною здатністю 12,5 мегапікселів та розміром пікселя у 2,56 мікрометра. Це має значно підвищити якість зображення в таких складних умовах.

Як і ISOCELL HM3 роздільною здатністю 108 мегапікселів, сенсор HP1 підтримує запис відео в роздільній здатності 8K та швидкістю кадрів 30fps.

За попередніми даними, очікуваний наступного року Galaxy S22 Ultra не оснащуватиметься камерою із 200 МП. Цей топовий флагман Samsung отримає попередній 108-мегапіксельний сенсор ISOCELL HM3. Першим смартфоном з 200-мегапіксельною камерою ISOCELL HP1 має стати телефон від Xiaomi. Цей вендор також випустив перший смартфон з 108-мегапіксельною камерою Samsung ISOCELL.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися