Процесори Intel Atom С2000 можуть раптово «вмирати»

Експерти сайту Tom’s Hardware Guide виявили у квартальному звіті Intel згадку про суттєву апаратну проблему. У документі процесорний гігант визнав, що в деяких його процесорах є дефект. За певних обставин цей брак процесорів виводить їх з ладу.

Процесор «вмирає» через вихід з ладу тактового генератора, без якого процесор не в змозі працювати. Причому деградація цього компонента відбувається швидше, ніж бажає сама Intel.

Яка частина випущених процесорів ревізії B0 має дефект, в Intel не уточнюють. Але в компанії кажуть, що вирішити проблему можна, не модернізуючи сам процесор.

Проблема торкнулася частини процесорів сімейства Atom C2000 під кодовою назвою Avoton и Rangeley. Один такий чіп може поєднувати до восьми 64-розрядних ядер з x86-сумісною архітектурою Silvermont. Процесори Atom C2000 випускаються з 2013 року і застосовуються в мікросерверах і телекомунікаційному обладнанні, системах зберігання даних тощо.

Продукти на основі цих чіпів випускають Dell, Synology, Asrock, Aaeon, HP, Infortrend, Lanner, NEC, Newisys, Netgate, Netgear, Quanta, Supermicro, and ZNYX Networks, Cisco. Остання нещодавно випустила повідомлення для своїх клієнтів, що певне обладнання може виходити з ладу з вини тактового генератора. Це трапляється в термін близько 18 місяців після ввімкнення девайса.