Вівторок, 21 Травня, 2024

Рейтинг браузерів за рівнем шпигування: найбезпечнішим виявився маловідомий Brave

IT-фахівець з коледжу Трініті (Ірландія) Дуг Літч дослідив шість популярних браузерів, разом з «Яндекс.браузером». У дослідженні він порівняв, як багато даних про користувача збирають різні браузери.

Найбезпечнішим експерт назвав Brave. Навіть при базових налаштуваннях безпеки він забезпечує користувачу максимальний захист. Він не збирає ідентифікатори, які дозволяють відстежити IP-адресу, і не відправляє дані веб-перегляду на сервер розробника.

Chrome, Firefox і Safari показали себе середньо. Функція автозаповнення, яка в кожному з них ввімкнена за замовчуванням, передає дані про сайти, поки користувач вводить URL в адресному рядку. Хоча в налаштуваннях є можливість вимкнути автозаповнення.

Також Chrome відправляє постійний ідентифікатор разом з адресою сайту. Стартова сторінка Safari може передавати ідентифікатори кешу браузера третім особам.

Найгірше себе показали Microsoft Edge і «Яндекс.браузер». Edge відправляє унікальний ідентифікатор пристрою на сервер Microsoft (self.events.data.microsoft.com). Цей ідентифікатор вкрай складно змінити або видалити із сервера. Функцію автозаповнення, яка відправляє дані про введення адрес на сторонній сервер, у браузері вимкнути також не просто.

«Яндекс.браузер», крім відвіданих сторінок, запам’ятовує ще й MAC-адресу пристрою. Це унікальний номер мережевого обладнання. Зато в ньому дещо простіше вимкнути автозаповнення.

В Apple на дослідження відповіли, відзначивши, що Safari за замовчуванням блокує сторонні cookie-файли. Також цей браузер використовує функцію Intelligent Tracking Prevention. Ці інструменти мають підвищувати захист даних користувача.

У Mozilla уточнили, що історія перегляду відправляється на сервер, тільки якщо користувач увімкнув синхронізацію даних. Ця функція необхідна для одночасної роботи з одним аккаунтом з декількох пристроїв. При цьому всі дані передаються в зашифрованому вигляді, ключі зберігаються тільки локально.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися