Четвер, 30 Травня, 2024

Поліція «розумнішає» з окулярами

«Розумні» окуляри типу Google Glass сьогодні здебільшого сприймаються як річ для розваг, а не інструмент для роботи. Однак поліцейські емірату Дубаї доводять, що з такими гаджетами можна перевести боротьбу зі злочинністю на новий високотехнологічний рівень.

Влада Дубаї намагається оснащувати свої поліцейські підрозділи найостаннішими новинками техніки. Правоохоронці цього регіону вже відомі на весь світ своїми службовими авто – суперкарами Lamborghini Aventadors ціною $350 тис. Однак то був лише перший етап на шляху до «найрозумнішої» поліції в світі – такою вона повинна стати до 2018 року. Наступним кроком до цього стало впровадження серед детективів та офіцерів «розумних» окулярів Google Glass зі спеціалізованим програмним забезпеченням для розпізнавання облич.

Окуляри на сторожі закону

Гаджет Google Glass складається з крихітного екрана, який знаходиться у кутку поля зору, а також має вбудовану камеру (детальніше принцип роботи дивіться на схемі). Такий набір дозволяє йому знімати фотографії та відео, а також відтворювати звук. Ціна подібного пристрою становить $1500, і його можна вільно купити у США.

Принцип роботи Google Glass

Спікер поліції Дубаї полковник Халід Нассер Аль Разукі розповів, що з цими окулярами службовці отримали пряме з’єднання до бази даних розшукуваних злочинців. Причому саме розпізнавання облич ведеться в автоматичному режимі окулярами, і у випадку впізнання злочинця вони повідомляють про це власника.

«Розроблене нами програмне забезпечення дозволяє нам під’єднуватися до бази даних розшукуваних людей через окуляри, – коментує полковник. – Як тільки гаджет упізнає підозрюваного в обличчя, він сповістить про це офіцера».

Окуляри в полі

Впровадження Google Glass поки відбувається в тестовому режимі і спочатку поліцейські використовуватимуть їх для боротьби з порушеннями правил дорожнього руху та угонами автівок. Якщо система зарекомендує себе успішно, наступними, хто отримають ці гаджети, стануть місцеві детективи, які зможуть менше часу витрачати на рутинну роботу звіряння фотографій підозрюваних з базами даних.

Поліцейським вже видали чотири пристрої Google Glass, які вони використовують в роботі. «Це допоможе поліцейським, ми намагаємося створити «розумних» офіцерів, – коментує Аль Разукі. – Концепція розпізнавання облич постійно розвивається, і ми маємо вивчити, як її найкраще використати в майбутньому».

«Розумна» поліція

На шляху до створення сучасних сил охорони порядку Дубаї не лише оновлюють матеріальне забезпечення своїх офіцерів. Влада також створює сервіси для громадян для спрощення взаємодії з чиновниками. Одним з таких є ініціатива «розумних» поліцейських кіосків. Вони дозволяють громадянам замовляти собі послуги правоохоронців, оплачувати штрафи та виконувати інші дії. Наприклад, через нього можна буде напряму дзвонити до диспетчерського центру поліції Дубаї.

Місцевий араб користується послугами поліцейського кіоску

«З ними люди зможуть отримувати та роздруковувати необхідні довідки за декілька хвилин, – каже Аль Разукі. Загалом такі кіоски надаватимуть близько 20 послуг, а ідентифікація користувача відбуватиметься через національне посвідчення чи відбиток пальця. – Приватні дані у безпеці, оскільки поліція Дубаї використовує найсучасніші заходи безпеки».

За матеріалами: Reuters, 7DaysinDubai, Gulf News

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися