Вівторок, 25 Червня, 2024

Резервну копію людства хочуть відправити в космос

Усі написані колись книжки, людський генетичний код та багато іншої інформації, яка визначає нас як біологічний вид, скоро можуть полетіти подалі від нашої планети. Так учасники проекту «Голос людства» хочуть зберегти інформацію про нас на випадок, якщо ми зникнемо на Землі. Останнє цілком реально – «годинник судного дня» показує три хвилини до апокаліпсису.

Буфер обмена01

«Ми іноді використовуємо фразу, що робимо резервну копію людства. Це не жарт – ми хочемо це зробити», – каже співзасновник проекту професор Філіп Любін. Але до втілення мети ще дуже далеко, адже за планом космічні апарати з «бекапом людства» повинні летіти до інших зірок за рахунок енергії лазерів, які підсвічуватимуть їх із Землі. Подібні технології поки залишаються концептами.

Буфер обмена01

Окрім цього, у «Голосу людства» є фінансові проблеми. Зараз учені збирають гроші для початку своєї роботи на сервісі Kickstarter. Для старту їм потрібно $30 тис., щоб запустити чіп з набором картинок та іншою інформацією від вкладників з Kickstarter на низьку навколоземну орбіту. Це повинно відбутися в середині 2017 року.

Якщо кампанія на Kickstarter збере $100 тис., тоді науковці почнуть будувати лазерну систему. Вона «стрілятиме» закодованою у світлі лазера інформацією у вибрані учасниками космічні об’єкти – зірки чи екзопланети. Таку установку вчені обіцяють побудувати за 12 місяців, якщо в них буде достатньо коштів.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися