Робота-художника заарештували через підозру в шпіонажі

Планується, що Ai-Da візьме участь у виставці Forever is Now, яка триватиме до 7 листопада і в якій візьмуть участь ряд відомих єгипетських і міжнародних художників

Єгипетська влада затримала художника-робота на 10 днів. Машину на ім’я “Ай-Да” підозрюють у шпигунстві.

Робот-художник “Ай-Да” робить начерки олівцем, прикріпленим до його роботизованої руки. Він повинен був показати свої роботи поруч з великими пірамідами Єгипту. Але шоу було майже скасовано після того, як робота і його творця Ейдан Меллер затримали єгипетські правоохоронці на півтора тижні. Вони хотіли підтвердити, що художник насправді був шпигуном.

Інцидент почався, коли прикордонники заборонили камеру Ai-da, яку робот використовує у своєму творчому процесі. Також роботу заборонили використовувати бортовий модем.

«Я можу позбутися модемів, але я не можу дійсно вибити очі», – сказав Меллер. Робот-художник, створений в 2019 році, зазвичай подорожує в спеціальному вантажному кейсі. Він знаходився на кордоні до проходження митниці за кілька годин до початку виставки.

Планується, що Ai-Da візьме участь у виставці Forever is Now, яка триватиме до 7 листопада і в якій візьмуть участь ряд відомих єгипетських і міжнародних художників. Вона буде представлена Art D’?gypte спільно з Міністерством старожитностей і туризму Єгипту і Міністерством закордонних справ Єгипту.

«Він робот-художник, давайте внесемо в це повну ясність. Він не шпигун, – заявив Меллер. – Люди бояться роботів, я це розумію. Але вся ситуація іронічна, тому що мета Ай-Да полягала в тому, щоб підкреслити і попередити про зловживання технологічним розвитком, і його утримують, тому що він є технологією. Ай-Да оцінив би цю іронію, я думаю».