П’ятниця, 14 Червня, 2024

Роботи навчилися хапати

Одну з головних проблем робототехніки – хапання різних речей – вдалося подолати. Учені з Університету Бірмінгема представили машину на ім’я Борис, яку не потрібно тренувати на об’єкти. Вона сама аналізує їхню форму та структуру і обирає спосіб, яким річ можна перенести з місця на місце. Учені кажуть, що подібні роботи в найближчому майбутньому зможуть, наприклад, завантажити посудомийну машину.

Борис – це один з перших роботів, який хапає речі подібно людині. До нього машини зазвичай доводилося навчати та заносити в їхню пам’ять усі предмети, які потрібно їм взяти. Відмінність Бориса в тому, що він працює з незнайомими йому речами і за 10 секунд генерує близько  1000 варіантів того, як можна взяти об’єкт перед ним.

Науковці вважають, що такі здібності можна застосувати на користь: вони планують навчити машину завантажувати посудомийку вже до квітня наступного року. Окрім цього, Бориса та подібних йому роботів хочуть встановити на збиральних лініях різноманітних гаджетів,  де сьогодні часто працюють люди.

Появу таких роботів у продажу розробники Бориса передбачають в найближчі п’ять років і кажуть, що вони допоможуть вирішувати багато щоденних дрібниць.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися