Неділя, 25 Лютого, 2024

Роботи – не вантаж, вони – пасажири

Який кращий спосіб перевезти андроїда через океан зі США до Німеччини? Очевидним рішенням здається відправлення його у вигляді посилки, однак дослідники Александер Герцог та Жанет Бог винайшли кращий спосіб: вони просто купили йому квиток у пасажирський салон. А щоб іншим мандрівникам було зручніше летіти поряд з машиною, вона їм посміхалася.

Перемістити робота на ім’я Athena з вантажного відсіку до пасажирської кабіни вченим довелося через те, що вони не хотіли витрачати зайві кошти та час. Раніше вони замовили руку для робота, і її транспортування обійшлося їм у понад $6 тисяч, а крім цього, її затримали на митниці. Тому тоді, коли вченим з Інституту Макса Планка знадобився весь робот, вони вирішили його перевезти як пасажира.

Робот Athena поки ще не вміє самостійно ходити – цього його мають навчити у Німеччині

На їхнє прохання відгукнулася авіакомпанія Lufthansa, яка продала необхідний квиток. А щоб робот не збентежував пасажирів, науковці замінили йому голову на таку, що здатна відображати емоції, наприклад, посміхатися чи хмуритися. Завдяки цьому кожного разу, як повз проходила людина, машина їй посміхалася. Мандрівникам настільки сподобався такий незвичний пасажир, що вони навіть фотографувалися з ним.

Такий хід, з одного боку, був незвичним піар-ходом, але він також дозволив науковцям значно заощадити. Athena зайняв на борту літака два місця, які коштували приблизно $4 тисячі. Якби робота перевозили звичним шляхом у багажному відділенні, це обійшлося би вдвічі дорожче.

Athena у своєму робочому вигляді: зі звичайною головою, без футболки та кросівок

У Німеччині машину Athena навчатимуть стояти на своїх власних ногах та орієнтуватися у складному оточенні. Науковці сподіваються, що в майбутньому такі машини зможуть стати рятувальниками в надзвичайних ситуаціях чи працювати у сфері обслуговування.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися