Як вибрати електронну книгу

Те, що книга – це найкращий подарунок, відомо давно. А електронна книга ще краще, бо дозволяє читати набагато більше і заощаджує гроші на купівлі паперових видань. На що дивитись, вибираючи такий девайс, ми розповімо далі.

Тип дисплея

Екрани в рідерах бувають двох видів – TFT/LCD та E Inc (на основі електронного паперу або, як подекуди називають цю технологію, електронних чорнил). Пристрої з першим типом екранів – це, по суті, дуже дешеві та малофункціональні планшети з обмеженим набором можливостей та слабкими батареями, які треба підзаряджати після кількох годин використання. До того ж від читання з таких екранів швидко втомлюються очі. Єдина перевага таких пристроїв – ціна. Але тут згадується прислів’я: дешева рибка – погана юшка. У випадку рідерів з TFT/LCD дисплеями це дійсно так. І якщо ви хочете зробити дійсно гарний подарунок, ми б не рекомендували такий тип читалок.

Eлекронні книги з TFT — це, по факту, бюджетні та малопродуктивні планшети

Рідери з E Inc екранами коштують більше. І головний чинник тут саме екран, бо собівартість електронного паперу досить висока. Але й переваг у них чимало. Читаючи з такого екрана, ваші очі втомлюватимуться так само, як ніби зі звичайними книгами, тобто набагато менше. Чому? Бо такі дисплеї не мерехтять і не випромінюють світло (за винятком моніторів з підсвітленням, про які далі). Також електронні книги з E Inc дуже довго працюють на одному заряді – до місяця, якщо ви читаєте 1-2 години на день. Справа у тому, що енергія в цих екранах потрібна лише для оновлення картинки (коли ви «перегортаєте сторінку»), а для підтримки зображення – ні. Тому їх можна навіть не вимикати, а просто відкладати, як і звичайні книги.

Зараз у вжитку чотири типи технології E Inc – Pearl, Mobius, Triton та Carta. Вони дещо відрізняються контрастністю, способом збірки та іншими функціями, але принципової різниці між ними нема.

Головна ознака повноцінного рідера — дисплей E Inc

Розмір екрана

Електронна книга може мати діагональ 5, 6, 7, 8 чи 9,7 дюймів. На українському ринку представлені в основному 6-дюймові моделі із роздільною здатністю 800 на 600 пікселів. Менше, на наш погляд, брати не варто – 5-тидюймові коштують ненабагато дешевше, а перегортати сторінки (і як наслідок – розряджати батарею) доведеться частіше. Ну а книги з великою діагоналлю – це вже питання смаку. Ту ж 9,7-дюймову модель носити в сумці і читати в транспорті буде незручно. А коштують габаритні моделі суттєво дорожче.

Найпоширеніша діагональ екрана електронних книг – 6 дюймів

Наявність сенсора

Чутливий дисплей давно перестав бути дивиною в царині е-рідерів. Сьогодні співвідношення книг, що їх мають та що не мають, приблизно 50/50. Яку ж вибрати? На наш погляд, користуватись сенсорним девайсом зручніше. Це стосується в першу чергу навігації по меню, особливо якщо на приладі зберігається велика бібліотека. А для гортання сторінок можна використовувати і фізичні кнопки, що є у всіх моделях. Це напевне задовольнить тих, хто хоче за аналогією з паперовими книгами мати тактильні відчуття, гортаючи сторінки.

Підсвічування дисплея

Деякі моделі можуть підсвічувати власний дисплей м’яким приглушеним світлом. Таким чином можна спокійно читати в повній темряві, не заважаючи оточуючим. Підсвічування, звісно, дещо швидше садить батарею, але суттєво на тривалість її життя від одного заряду це не впливає – світлодіоди споживають мало енергії, а сила світла вельми слабка. Також ця функція підвищує ціну гаджета, але для любителів читати вночі буде дуже корисна.

Деякі рідери мають підсвічування екрана, що дозволяє читати в темряві

Наявність аудіо

Літературні твори можна не тільки читати, але й слухати, тож деякі рідери мають на корпусі 3,5 мм jack та програмну функцію відтворення аудіофайлів. Це, звісно, не критичний параметр (урешті-решт слухати можна і зі смартфона), але якщо аудіовхід є, то чому б ні?

Зрозуміле меню

Електронні книги часто дарують людям старшого віку, які з технікою «на ви». Тож простота керування для них дуже важлива. З іншого боку, взагалі мало кому сподобається заплутане меню, тож перед покупкою рекомендуємо потримати книгу в руках та ознайомитися з її програмною оболонкою.

На що не варто звертати увагу

Є в рідерах і багато речей, якими можна знехтувати при виборі. Це і підтримка різних форматів (більшість пристроїв майже «всеїдні», для інших існують сайти-конвертори, а також вибір формату файлу при купівлі), і кількість вбудованої пам’яті (навіть при її мінімальних обсягах місця для декількох десятків книжок знайдеться завжди), і наявність Wi-Fi та браузера (користуватись рідером для веб-серфінгу – це збочення, максимум, для чого ці функції потрібні – зручно зареєструвати девайс на сайті виробника та завантажувати придбані видання з мережі), і підтримка кольору (є і така модель, проте кольорів там мало, і вони дуже бліді), і інші непотрібні навороти на кшталт фотокамер. Електронний рідер насамперед призначений для того, щоб з нього можна було зручно читати. А про це ми написали вище, більше нічого особливого для процесу і не треба.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я