Вівторок, 28 Травня, 2024

Роботи будуть знати, що їм брешуть, дивлячись на людину

Науковці створили штучний інтелект який виявляє брехню на рівні поліграфу. При цьому не потрібно особливих умов – аналіз відбувається через відеокамеру. Штучний інтелект виявляє брехунів з точністю 73%, тоді як ефективність поліграфа становить 80%.

Розроблена ізраїльськими дослідниками технологія аналізує крихітні рухи лицьових м’язів. Ефективність системи перевірили на добровольцях, котрі говорили правду та брехали.

Учасників попросили сісти парами обличчям один до одного, причому один з них був в навушниках, через які передавалися слова “лінія” або “дерево”. Коли учасник чув “лінію”, але говорив “дерево ” або навпаки, він явно брехав, і завдання його партнера полягала в тому, щоб спробувати виявити брехню. Потім два випробовуваних помінялися ролями.

Хоча ефективність нової системи у виявленні брехні нижче ефективності поліграфа, розробники кажуть, що технологія знаходиться ще на дуже ранній стадії і обіцяють поліпшення в майбутньому.

Автори передбачають, що в майбутньому камери, оснащені штучним інтелектом для виявлення брехні, можна буде використовувати в аеропорту, на онлайн-співбесіді при прийомі на роботу або на допиті підозрюваних в поліції.

Один з розробників технології професор Леві сказав: “Багато досліджень показали, що для нас майже неможливо визначити, коли хтось бреше нам. Навіть експерти, такі як поліцейські слідчі, працюють лише трохи краще, ніж всі ми. Існуючі детектори брехні настільки ненадійні, що їх результати не приймаються як докази в судах, тому що практично кожен може навчитися контролювати свій пульс і обманювати машину. Отже, існує велика потреба в більш точній технології ідентифікації обману. Наше дослідження базується на припущенні, що лицьові м’язи спотворюються, коли ми брешемо”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися