Субота, 22 Червня, 2024

Роль дронів у аварійно-рятувальних операціях

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Роль дронів у аварійно-рятувальних операціях

Безпілотні літальні апарати (БПЛА) виявилися корисними для багатьох сфер, зокрема в реагуванні на позаштатні ситуації. Дрони здатні переміщатися незалежно від складності місцевості, вони збирають інформацію в режимі реального часу, швидкі та маневрові. Все це робить їх незамінним інструментом у системах управління кризами. Важливо й те, що купити квадрокоптер не є великою проблемою, тому їх використовують не лише професіональні рятівники, а й волонтери.

U7vJZK55m1CW3pUEHM3NA8ov_fbWP9Oz0pdRLvamWMxx_oyM_hbTeZ2ve0B0F1DBhXPXSE0fl08nCnyRfmqdjKtmzjcCY2skYS7nUaTSPGdrcjU-LLfgjI9OAg43cLxYRiLNLNO7fE4b

Можливості квадрокоптерів у реагуванні на надзвичайні ситуації

Дрони дають такі можливості:

  • Поінформованість. Оснащені камерами та датчиками, дрони надають комплексні дані в режимі реального часу. Ситуаційна обізнаність допомагає рятівникам приймати ефективні рішення та ефективно розпоряджатися ресурсами.
  • Інфраструктура зв’язку. Квадрокоптери можна оснащувати елементами зв’язку для створення тимчасових мереж там, де порушено традиційну інфраструктуру або у віддалених районах, де її немає. Важливість надійного зв’язку для координації рятувальних операцій неможливо переоцінити.
  • Швидке розгортання. БПЛА — швидкий та ефективний засіб для перекидання обладнання чи ресурсів у важкодоступні чи віддалені райони. Це особливо корисно на ранніх етапах операцій реагування, коли час має життєве значення.
  • Управління пошуково-рятувальними операціями. Завдяки огляду великих площ з можливістю деталізації дрони незамінні у пошуково-рятувальних операціях. Незвичайно ефективні обладнані інфрачервоними тепловізійними камерами БПЛА, які здатні через теплове випромінювання знаходити місця катастроф, а також людей, що вижили. Ці технології активно використовують у техногенних катастрофах, у разі повеней, землетрусів, лісових пожеж.

Переваги використання БПЛА у пошуково-рятувальних операціях

Використання квадрокоптерів в аварійно-рятувальних операціях має цілу низку очевидних і неочевидних переваг:

  • Найшвидший час реагування. Дрони добираються до місця події набагато швидше за звичайні служби екстреної допомоги, на перетнутій місцевості різниця може складати години. У багатьох випадках ця різниця в часі є вирішальною для постраждалих.
  • Підвищення безпеки для працівників екстрених служб. Гарантуючи високий рівень ситуаційної поінформованості та виявляючи небезпеки, БПЛА суттєво знижують ризики для людей, які першими приходять на допомогу.
  • Підвищення ефективності прийняття рішень. Відеотрансляція у реальному часі дає можливість центру управління надзвичайними ситуаціями приймати поінформовані рішення та оптимізувати стратегії аварійно-рятувальних ситуацій.
  • Економічність. У порівнянні з вертольотами, які традиційно використовуються аварійно-рятувальними службами, дрони набагато економічніші як в експлуатації, так і в технічному обслуговуванні.

Приклади успішних місій БПЛА у надзвичайних ситуаціях

Землетрус у Непалі у 2015 році

Жахливий землетрус магнітудою 8 балів (максимальний бал — 9) 25 квітня 2015 року спричинив масштабні руйнування, внаслідок яких загинуло понад 7000 людей і ще 14 000 отримали поранення. З огляду на масові руйнування і те, що країна розташована на високогір’ї, рятувальні операції були надзвичайно складними. На допомогу прийшли дрони, які використовували для огляду та картування, пошуку постраждалих, оцінки збитків та розподілу ресурсів.

Ураган Харві у 2017 році

Потужний тропічний циклон у серпні 2017 року спричинив катастрофічні повені у південно-східній частині Техасу (США). Квадрокоптери використовували для обстеження затоплених територій, оцінки збитків, пошуку людей, що опинилися у пастках, та плануванні маршрутів евакуації.

Лісові пожежі

Обладнані тепловізійними камерами дрони виявилися дуже ефективними для моніторинга лісових пожеж, які періодично спалахують у США (Каліфорнія), Туреччині та інших країнах. Такі БПЛА виявляють гарячі точки, відстежують рух пожежі та надають максимум інформації для ефективної протипожежної стратегії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися