П’ятниця, 12 Липня, 2024

Рослина вперше зробила селфі, і це може створити революцію для моніторингу дикої природи

Люди та тварини уже давно бавляться фотографуванням себе улюблених, а тепер настав час приєднатися до них і рослинам. У лондонському зоопарку нещодавно сталася ця історична подія. Папоротник на ім’я Піт сфотографував сам себе, ставши першою рослиною, яка зробила селфі.

Папоротник виду Адіант, який також називають кудрявим папоротником, робить селфі з неймовірною швидкістю, кажуть учасники Зоологічної спільноти Лондона. А перше його селфі було неймовірною подією, відзначають науковці, які кілька місяців відстежували та підтримували ріст рослини.

Рослинне селфі може здатися простою забавкою, але насправді це важливий проект. Науковці хочуть, щоб рослини могли активувати пастки та сенсори в дикій природі. Рослини в симбіозі з бактеріями зможуть стати джерелом енергії для живлення розташованих у дикій природі сенсорів.

Це може радикально змінити можливості екологів та активістів, які нині залежать від традиційних батарейок і акумуляторів, а також сонця. Хімічні джерела живлення необхідно регулярно замінювати на свіжі та заряджені, а сонячні панелі потребують обов’язкової наявності сонця. Усе це обмежує можливі місця розміщення датчиків. Використання рослин як джерела енергії дозволяє розміщувати сенсори глибше в лісах та диких місцевостях. Адже вони ростуть навіть у тіні та у складних умовах.

Науковці сподіваються, що нова технологія стане в пригоді для моніторингу ворожих для людини та віддалених локацій, таких як тропічні ліси. Живлячись від рослин, такі сенсори зможуть постачати інформацію про температуру, вологість, життєвий цикл рослин. Це дозволить краще розуміти зміни клімату та знищення екосистем.

«Ми буквально підключили природу до захисту світового дикого життя, – говорять розробники. – Піт перевершив наші очікування. Він робить фото кожні 20 секунд. Він так добре працює, що ми кілька разів випадково створили фотобомби».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися