Середа, 22 Травня, 2024

Директор Google-девайсів: «Я би попереджав гостей про смарт-колонки»

До шпигуна в кожній кишені (смартфона) все більше користувачів додають ще шпигуна вдома (смарт-колонки). Останні записують усе, що чують, і хто слухає ці записи – невідомо. Лише нещодавно Google, Apple, Amazon публічно визнали, що їхні робітники прослуховували отримані з «розумних» колонок записи користувачів. Постає етична проблема: гість у вашому домі може не хотіти, щоб його прослуховували. Питання в тому, чи варто його попереджати про наявність смарт-колонки в домі?

Журналісти BBC задали це питання директору підрозділу Google з розробки девайсів та сервісів Ріку Остерлоху.

«Гм, я не думав про це з такої точки зору, – говорить топ-менеджер. – Важливо, щоб усі ці технології думали про всіх користувачів. Ми повинні брати до уваги всіх юзерів, які можуть знаходитися поруч».

Сам Остерлох вважає, що господарям потрібно попереджати гостей про наявність смарт-колонки в домі. «Чи повинен господар розкривати це гостю? Я би говорив, і робив би це, коли хтось входить у мій дім, – каже він. – Це, мабуть, те, що продукти самі повинні показувати».

Як приклад Остерлох наводить камери Google Nest, які активують світлодіод під час запису. Користувач не має можливості його вимкнути. Таким чином будь-хто бачить, що камера записує в поточний момент.

Компанії кажуть, що прослуховування користувачів виконується заради їхнього блага – для поліпшення сервісу, удосконалення розпізнавання мови тощо. Однак лише в червні 2019-го року бельгійський телеканал VRT NWS повідомив про масштабний витік аудіозаписів користувачів. У їхньому розпорядженні опинилися більше тисячі записів, серед яких були навіть адреси, робочі дзвінки й особисті розмови батьків з дітьми. Деякі записи були зроблені помилково через випадкову активацію смарт-колонки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися