Британські хіміки винайшли новий матеріал, що володіє здатністю «лікуватися», пише видання The Independent. Вони створили цю технологію для відновлення крил літака, але з’ясували, що вона дозволить самовідновлюватися майже будь-якій поверхні – від тріснутого дисплея смартфона до лаку для нігтів.

Самовідновлювана поверхня складається з мільйонів мікроскопічних сфер на основі вуглецевих речовин. Коли вони тріскаються, наприклад, у результаті падіння мобільного пристрою на асфальт, вивільняється спеціальна рідина, що заповнює новостворену порожнечу. Далі, під впливом хімічних реакцій, відбувається процес полімеризації, який сприяє висиханню і затвердіння рідини, залитої в «рану».

Нову технологію розробили дослідники з Брістольського університету під керівництвом Дункана Васса. За словами вченого, його команда надихалася здатністю людської шкіри виліковувати пошкодження, формуючи рубцеву тканину.

Виробники електроніки вже кілька років експериментують із самовідновлюваними матеріалами. Наприклад, у січні на виставці CES 2015 компанія LG анонсувала друге покоління вигнутого смартфона G Flex. Задня кришка пристрою покрита захисною плівкою, яка здатна прибирати невеликі подряпини всього за десять секунд.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я