Розбиті екрани вчать відновлюватися

Британські хіміки винайшли новий матеріал, що володіє здатністю «лікуватися», пише видання The Independent. Вони створили цю технологію для відновлення крил літака, але з’ясували, що вона дозволить самовідновлюватися майже будь-якій поверхні – від тріснутого дисплея смартфона до лаку для нігтів.

Самовідновлювана поверхня складається з мільйонів мікроскопічних сфер на основі вуглецевих речовин. Коли вони тріскаються, наприклад, у результаті падіння мобільного пристрою на асфальт, вивільняється спеціальна рідина, що заповнює новостворену порожнечу. Далі, під впливом хімічних реакцій, відбувається процес полімеризації, який сприяє висиханню і затвердіння рідини, залитої в «рану».

Нову технологію розробили дослідники з Брістольського університету під керівництвом Дункана Васса. За словами вченого, його команда надихалася здатністю людської шкіри виліковувати пошкодження, формуючи рубцеву тканину.

Виробники електроніки вже кілька років експериментують із самовідновлюваними матеріалами. Наприклад, у січні на виставці CES 2015 компанія LG анонсувала друге покоління вигнутого смартфона G Flex. Задня кришка пристрою покрита захисною плівкою, яка здатна прибирати невеликі подряпини всього за десять секунд.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я