П’ятниця, 21 Червня, 2024

Датчик українських учених знизить вартість гемодіалізу

В Україні лише один із чотирьох хворих на ниркову недостатність має шанс на життя, оскільки вартість курсу роботи штучних нирок – близько 120 тисяч гривень на одного пацієнта. Проте розробка українських учених може значно її зменшити. Вони створили новий біосенсор, який дозволяє проводити аналіз забруднення крові буквально за кілька хвилин.

Коли нирки відмовляють, тоді для виведення шкідливих речовин з організму використовується гемодіаліз – процедура, в якій спеціальні машини очищують кров і яку потрібно робити щонайменше тричі на тиждень по три-п’ять годин за сеанс.

Учені з Інституту молекулярної біології та генетики при НАН України, Інституту напівпровідникової фізики при НАН України та Київського клінічного госпіталю №3 розробили біосенсор, використання якого допоможе медикам за лічені хвилини оцінити ефективність процедури, а людям, які страждають на ниркову недостатність, – скоротити некомфортну процедуру гемодіалізу та витрати на лікування. Учені кажуть, що з подібними біосенсорами за чистотою крові можна стежити навіть у реальному часі.

Зараз новинка проходить випробування і вже показала високу точність роботи проти  традиційного методу Яффе, який використовується в лабораторіях. Нею вже цікавляться іноземні виробники медичного обладнання, передають «Известия».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися