Понеділок, 24 Червня, 2024

Саморобний мобільний телефон

Вибір мобільних телефонів сьогодні дуже обмежений – це або зовсім «тупі» дзвонилки, або смартфони із сенсорними екранами. Якщо хочеться унікальний та незвичайний мобільник, тоді доведеться його зробити самому. І для цього не потрібно бути крупним виробником, довів американський програміст Кевін Лінаг.

На конференції Con 2015 він розповів, що навіть двійка з електроніки в університеті не завадить сьогодні створити власний електронний гаджет. Спершу програміст підібрав мобільний процесор, яким став чіп Qeuctel UC15.

Потім він вивчив роботу USIM-картки. Потім вибрав антену GSM/UMTS Rubra Penta-band SMD. І замовив плату, на яку буде кріпитися вся електроніка:

Далі потрібно було подумати про програмну частину: мобільник повинен реагувати на натиснення клавіш, світити світлодіодами, опитувати мобільний чіп щодо дзвінків, визначати низький рівень заряду батарей, наявність зв’язку з базовою станцією. Софт працює на 8-бітному мікроконтролері Atmel ATMEGA1284-AUR вартістю $8,03. Це чіп, який працює на 11 МГц і має 128 КБ пам’яті для програм. Телефон не має операційної системи, але, за словами автора, позбавляє від зайвого головного болю.

Корпус телефона зроблений зі шкіри та натурального дерева: розробник каже, що це найбільш практичні матеріали.

У саморобного мобільника немає дисплея, зате у нього є бездротова зарядка. Програміст каже, що робота зайняла у нього 360 робочих годин.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися