Розроблено робота, який відчуває біль

Дослідники з Ганноверського університету розробили робота, який відчуває біль. Він може реагувати на небезпечну ситуацію і мінімізувати шкоду як для оточуючих, так і для себе, повідомляє N+1.

Запропонована вченими система допоможе роботам класифікувати різний біль за ступенем небезпеки для власних механізмів і електроніки та реагувати на нього по-різному.

Щоб продемонструвати свою розробку, дослідники обладнали промисловий маніпулятор Kuka датчиком BioTac, який імітує подушечку пальця. Цей датчик може визначати силу натискання і температуру. На підставі його показань алгоритм, що керує поведінкою робота, вирішує, який саме біль відчуває машина.

Якщо біль слабкий, то робот намагається плавно уникнути контакту з подразником. Чим сильніший біль, тим різкіше і швидше машина реагує на нього. Також робот вміє визначати загрозу умовного опіку й уникає, наприклад, контакту з дуже гарячими об’єктами.

У робототехніці вже давно застосовуються системи запобігання зіткнень з перешкодами або людьми. Однак їхня відмінність саме в тому, що робот не уникає потенційних ушкоджень, а в принципі йде від контакту.

Побачити, як працює робот, можна на цьому відео:

До речі, існує робот, який сортує річкову гальку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я