Розробники хвилюються, що Android перетворюється на ОС з «колючим дротом»

Android часто протиставляється iOS у тому, що дозволяє робити майже все, що захочеться.

Свобода, до якої звикли користувачі Android, може звужуватися починаючи з дев’ятої версії цієї ОС. Google саме працює над Android 9 з кодовою літерою «P», і розробники вже помітили тенденцію до збільшення обмежень.Android

Android часто протиставляється iOS у тому, що дозволяє робити майже все, що захочеться. Тоді як клієнти Apple можуть виконувати свої завдання саме так, як це запланувала «яблучна компанія». Однак програмісти побоюються, що Google взяла таку ж політику, що й Apple.

Спільнота розробників XDA Developers після аналізу коду дев’ятої версії ОС побачила, що Google заборонить використання прихованих програмних інтерфейсів, а також несертифікованих інтерфейсів. Ці інтерфейси (API) не призначені для використання сторонніми розробниками. Але з їхньою допомогою програмісти могли робити свої додатки функціональнішими.

Якщо розширити свій погляд, то можна побачити, що сервіси та девайси від Google переходять у бік закритості. Наприклад, смартфони Pixel мають заблокований бутлоадер. Платформа Android Wear обмежує виробників настільки, що годинники на ній виглядають як клони. Виробникам, які хочуть випускати смартфони з Android 9 P, нав’язують обов’язкове використання проекту Project Treble. Можна також згадати заборону усіх додатків, які використовують функції «Спеціальних можливостей».

Утім, збільшення обмежень позитивно вплине на стан програмної частини, яка стане більш незалежною від виробників. Власникам смартфонів вже не потрібно буде очікувати, поки вендор їхнього девайсу випустить апдейт. Оновлення будуть уніфікованими та менше залежатимуть від апаратної частини. Завдяки цьому апдейти будуть доступними на Android 9 відразу, як їх випускатиме Google.