Неділя, 25 Лютого, 2024

Розробники Tor із звичайного Android створили надзахищений смартфон

Автори захищеного веб-браузера Tor для ПК показали своє бачення захищеного мобільного зв’язку. Вони створили смартфон, який дозволяє спілкуватися без ризику викриття чи прослуховування. Основою для цього захищеного апарату стали смартфони Google Nexus і Pixel.

pixel-hero-shot

Прототип девайсу отримав назву Mission Improbable – місія неймовірна у перекладі. В якості апаратної частини в готовому вигляді використані смартфони Google Nexus і Pixel. Змін зазнало тільки їхнє програмне забезпечення, у якості якого виступає модифікована ОС Android з ім’ям Copperhead.

За словами розробників, Copperhead – це єдина платформа, яка підтримує верифіковане завантаження, контрольоване користувачем. Завдяки цьому сторонні шкідливі програми не можуть модифікувати процес завантаження, відновлення роботи або саму ОС. Також Copperhead не дає програмам з Google Play заважати роботі системних додатків.

Для захисту приватності на прототипі Mission Improbable встановлений OrWall. Це фаєрвол, який направляє трафік через мережу Tor і блокує будь-який інший трафік. Також OrWall дає користувачеві можливість самому вирішувати, трафік яких додатків направляти через Tor, а який пустити звичайним шляхом. Фаєрвол може проводити голосовий трафік таким чином, щоб приховати за допомогою мережі Tor IP-адресу пристрою.

Автори захищеного смартфону також пояснили, чому вони обрали Android. За їхніми словами, iOS як альтернатива Android є більш вразливою, оскільки у неї закритий код, і в ній більше ризиків розміщення бекдору. Також серйозний недолік у порівнянні з Google Play має App Store. Всі розміщені там додатки Apple заново шифрує, тому користувач ніколи не може бути впевненим, що скачаний і встановлений ним пакет відповідає офіційній версії.

Мережа Tor – це система проміжних серверів, які обираються випадковим чином. Це дає можливість зберігати анонімність в інтернеті та захищає трафік від аналізу при перехопленні. Детальніше про користування Tor та її особливості читайте у статті « Як з Tor забезпечити анонімність в інтернеті».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися