«Розумний» шолом сповістить велосипедиста про авто

Велосипеди, що ділять дорогу з автомобілями, є потенційним джерелом аварійних ситуацій, і щоб знизити ці ризики, шведський автоконцерн Volvo розробив спеціальну систему оповіщення, яка попередить власників дво- та чотириколісних транспортних засобів про раптові небезпеки попереду.

Реалізувати цю технологію автовиробникові допомогли Ericsson та виробник спортивного обладнання POC, які втілили її в «розумному» велосипедному шоломі, презентувати який мають уже в січні на виставці CES 2015.

Створена ними система розміщується в «хмарі» та через смартфон велосипедиста з відповідним мобільним додатком взаємодіє з бортовими комп’ютерами машин, що проїжджають повз, та відстежує їхє положення у навколишньому просторі. Якщо виникає серйозний ризик зіткнення, вона сповіщує велосипедиста та автовласника про нього, даючи їм можливість загальмувати чи виконати інші дії. До того ж водій побачить це попередження у вигляді проекції на лобовому склі, а для велосипедиста передбачений спеціальний сигнал у шоломі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я