Вівторок, 28 Травня, 2024

Розвиток кібершахрайства: 6 тенденцій серед кіберзагроз

hacker-works-at-a-notebook-in-front-of-a-digital-background-with-green-internet-of-things-icons-cybersecurity-concept

У 2016 році в цифровому світі сталося багато гучних інцидентів, які експерти схильні вважати не тільки новими, скільки неминучими тенденціями в розвитку інформаційних загроз. Масштаби інцидентів довели, що кіберзагрози у своєму розвитку вийшли на новий рівень. Фахівці Kaspersky Lab підбили підсумки 2016 року та виділили шість основних тенденцій у сучасному світі кіберзагроз.

  1. Масштаби і складність кіберзлочинної економіки сьогодні більші, ніж будь-коли раніше. Приміром, на торговому майданчику xDedic можна придбати більше 70 тис. зламаних серверів з усіх куточків світу.
  2. Найбільші крадіжки грошей тепер здійснюються через міжбанківську мережу SWIFT. У лютому поточного року саме за допомогою цієї системи кіберзлочинці придбали 100 млн доларів з Центробанку Бангладешу. Після цього випадку багато фінустанов вирішили вдосконалювати системи аутентифікації і процедури оновлення програмного забезпечення SWIFT.
  3. Критично важлива інфраструктура дуже вразлива. Наприклад, атака BlackEnergy, яка сталася в кінці 2015 року, призвела до пошкодження систем розподілу електроенергії в Західній Україні. Крім того, в результаті атаки було видалено ПЗ із заражених комп’ютерів. Вона супроводжувалася DDoS-атаками на служби техпідтримки атакованих підприємств.
  4. Цільові атаки стають менш передбачуваними. Kaspersky Lab виявила угруповання ProjectSauron, яке індивідуально підходило до кожної жертви своїх атак. Зловмисники підбирали індивідуальний набір інструментів і використовували різноманітні тактики. Така стратегія мінімізує шанси розпізнавання атак.
  5. Публікація в Мережі крадених баз даних стає засобом маніпуляції громадською думкою. Величезні обсяги особистих даних, які шахраям вдається дістати в результаті кібератак, викладаються у відкритому доступі. Отримавши службові листування, приватні фото або дані облікових записів, шахраї намагаються шантажувати своїх жертв.
  6. Інтернет може стати загрозою для важливих для суспільства систем, таких як лікарні і міський транспорт. Наявність у світі мільйонів незахищених пристроїв і систем, а також домашніх гаджетів, підключених до Мережі, робить їх уразливими до кібератаки.
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися