Vodafone ускладнив шахраям створення дублікатів SIM-карт

Утім, кажуть у Vodafone, важливою складовою захисту залишається поінформованість та пильність самих користувачів мобільного зв'язку

SIM-карти сьогодні стали центром цифрового життя, але їх легко красти, навіть не виймаючи зі смартфона власника. Тому у Vodafone посилили захист проти такого методу шахрайства. Оператор запровадив алгоритми додаткової верифікації, які знижують шанси зловмисників отримати дублікат SIM-карти клієнта.

Утім, кажуть у Vodafone, важливою складовою захисту залишається поінформованість та пильність самих користувачів мобільного зв’язку. Варто дотримуватися таких простих правил, які допоможуть уникнути неприємностей:

  1. Не передавати нікому й ніколи свої персональні дані: секретні коди, які ви отримуєте в SMS, паролі, кодові слова, тощо. Співробітник оператора ніколи не буде просити повідомити таку інформацію.
  2. Якщо ви вказуєте свій номер телефону в оголошеннях в інтернеті, у коментарях соціальних мереж тощо, звертайте увагу на дзвінки з незнайомих номерів, від незнайомих людей, несподівані, «помилкові» поповнення рахунку на невеликі суми й інші нестандартні дії – це можуть бути шахраї.
  3. Уникайте вказувати в оголошеннях та у відкритому доступі номери телефонів, прив’язаних до ваших банківських рахунків.

Топ-3 шахрайських схем виглядають сьогодні так:

  1. «Дзвінок від оператора». Шахрай телефонує абоненту, називається «співробітником» оператора мобільного зв’язку та з’ясовує в абонента персональну інформацію про дзвінки та номери, з яких власник SIM-карти спілкується частіше, дії з рахунком тощо.
  2. «Дзвінок через месенджер». Шахрай прив’язує один з інтернет-месенджерів на своєму смартфоні до номера телефону потенційної жертви. Для цього обманом дізнаються в абонента код підтвердження для реєстрації в месенджері – телефонують абоненту, просять під різними приводами назвати отриманий у повідомленні код. Далі використовують месенджери для дзвінків у контактні центри від імені власника номера.

Подібна схема використовується і тоді, коли шахрай намагається зареєструватися від імені власника SIM-карти в інтернет-помічникові на сайті оператора. При цьому власникові SIM-карти приходить SMS-повідомлення з кодом для верифікації. Шахрай телефонує власнику SIM-карти та під різними приводами просить повідомити отриманий код. Далі використовують персональну інформацію, доступну абоненту в інтернет-помічникові, для ідентифікації при отриманні дубліката SIM-карти.

  1. «Повідомлення від банку/мобільного оператора про блокування картки». З приватного номера клієнту надсилають повідомлення від імені банку чи мобільного оператора: «Вашу картку заблоковано. Зверніться за номером…» Під час дзвінка дізнаються персональну інформацію: секретні коди або кодові слова, історію дзвінків тощо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я