Неділя, 19 Травня, 2024

Технічний розвиток освіти: тенденції

З розвитком технологій у навчальних закладів з’являється більше можливостей впровадити нові, неможливі до того форми навчання. Серед таких – «перевернуті» класи, навчальна аналітика, перетворення освіти на гру тощо. Деякі з них варто очікувати вже в найближчі рік-два, а на появу інших не варто сподіватись раніше ніж за п’ятиліття.

Інформацію про те, які технології впливатимуть на навчання найближчим часом, опублікували в тематичному звіті Horizon Report для вищої освіти. Це вже одинадцятий випуск, в якому названі шість ключових тенденцій в освіті, шість значущих для навчання проблем та шість технологій, які покликані їх вирішувати. Останні при цьому мають поширитись на практиці в найближчі п’ять років.

Один рік та менше

Типові заняття у школі виглядають так, що вдень дітлахи вивчають новий теоретичний матеріал, який їм розповідає учитель, а ввечері вони закріплюють його домашнім завданням. У майбутньому це може змінитись, адже набирають популярність так звані «перевернуті» класи – коли теорію діти вчать самостійно вдома, а закріплюють її та вирішують питання разом з учителем у навчальному закладі.

Це нова педагогічна модель, яка стала можливою завдяки розвитку технологій, а також прагненню ефективніше використовувати час. Вигоди від її впровадження передбачають кращі результати навчання та готовність учнів засвоювати нові знання.

Деякі вищі навчальні заклади вже пробують такий підхід на практиці, і один з них – центр технологій при Університеті Дюка. За такою схемою в ньому навчаються першокурсники, які вивчають таким чином релігію, хімію, політологію та біологію.

Упродовж найближчого року виші почнуть також ретельніше підходити до вибору методик та технологій освіти. Для цього вони впровадять аналіз наявних масивів статистичної інформації, стверджується у звіті Horizon Report. Дані будуть постачати веб-інструменти для стеження та онлайнові курси. Так університети краще розумітимуть, чого хочуть їхні студенти.

Від двох до трьох років

Технології розвиваються дуже швидко, і вищі навчальні заклади повинні давати своїм учням уявлення про роботу з ними. Тому виші в найближчі два-три роки почнуть освоювати тривимірний друк. До того ж студенти не просто будуть роздруковувати собі предмети з різних матеріалів: з’являться навчальні дисципліни, на яких студенти будуть вчитися виготовляти речі в спеціалізованих програмах.

Американський Університет Абілен та виробник тривимірних принтерів Maker Lab вже запустили таку навчальну програму в тестовому режимі. На цих уроках студенти опановують 3D-сканери, принтери та лазери.

Студенти друкують речі в лабораторії Maker Lab. Фото: Mike Pelletier

Разом з появою нових навчальних дисциплін старі будуть ставати цікавішими завдяки додаванню до них ігрової складової. Звіт Horizon Report прогнозує поширення такої методики вже в найближчі два-три роки. Освітяни очікують, що це підвищить зацікавленість студентів, стимулюватиме їх працювати в групі та вирішувати проблеми реального світу.

Чотири-п’ять років

Поки в освіті будуть впроваджувати нові способи навчання на базі наявних технологій та гаджетів, стане масовим ринок носимої електроніки. Це дасть освіті новий поштовх – вона стане більш індивідуальною. Носимі гаджети будуть стежити за поведінкою та ефективністю і допомагатимуть їх поліпшувати. Завдяки цьому студенти вчитимуться продуктивніше та розвинуть у собі корисні навички. У поєднанні з аналізом навчальної статистики та мобільними технологіями це дозволить зробити навчання персональним.

Мобільні гаджети через п’ять років також стануть «розумнішими» та допомагатимуть студентам у навчанні, виконуючи за них частину роботи. Прикладом може слугувати персональний помічник Apple Siri, який вміє відповідати на прості питання. Поєднання штучного інтелекту, мобільної технології та аналізу даних дозволить їм стати ефективними асистентами для студентів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися