Субота, 20 Квітня, 2024

Samsung хоче скопіювати мозок і вставити його на чип

Майбутні чипи комп’ютерної пам’яті можуть без перебільшення стати кремнієвим мозком. Samsung і Гарвардський університет опублікували нове дослідження, в якому розкривають технологію розробки чипа пам’яті, що ідентичний з’єднанням мозку. Для цього біологічний мозок планується скопіювати.

У статті в журналі Nature Electronics, дослідники запропонували скопіювати карту нейронних зв’язків мозку за допомогою наноелектродної матриці. Вони уточнили, що наноелектродна матриця може використовуватись для зчитування електричних сигналів, вироблених великою кількістю нейронів головного мозку. Отримані записи мають стати основою для формування нейронної карти, вказуючи, де нейрони з’єднуються один з одним і наскільки сильні ці зв’язки.

Після копіювання нейронна карта повинна стати основою тривимірної твердотільної пам’яті високої щільності, таку як комерційна флеш-пам’ять. Остання сьогодні використовується в твердотільних накопичувачах (SSD).

Завдяки використанню мозкової структури чип пам’яті отримає деякі риси мозку. Серед них – низьке споживання енергії, легке навчання, адаптація до навколишнього середовища, автономія та пізнання.

У статті також пропонується один з можливих способів прискорити вставку нейронної карти – пряме завантаження карти на чип пам’яті.

«Бачення, яке ми представляємо, дуже амбітне, – говорить співробітник Samsung Advanced Institute of Technology Донхі Хем. – Але робота над досягненням такої героїчної мети розсуне межі машинного інтелекту, нейробіології та напівпровідникових технологій».

Для виконання свого амбітного плану у Samsung повинні спершу подолати технологічну проблему. Людський мозок складається приблизно з 100 мільярдів нейронів та в тисячу разів більшою кількістю синаптичних зв’язків.

В ідеалі нейроморфному чипу потрібно було б близько 100 трильйонів одиниць пам’яті. Samsung пропонує використовувати для цього багатошарові 3D-масиви, але технічна реалізація цього не є тривіальним завданням. Також потрібно буде написати код, необхідний для роботи цього віртуального мозку.

Samsung планує продовжити свої дослідження в області нейроморфної інженерії в рамках розробки напівпровідників для штучного інтелекту.

Протягом останнього кварталу Південнокорейський технологічний гігант зафіксував свій найкращий операційний прибуток майже за три роки, показавши 63,67 трлн вон продажів і 12,57 трлн вон операційного прибутку.

Сьогодні багато компаній і наукових лабораторій працюють в області нейроморфних чипів, які намагаються імітувати роботу людського мозку. Intel є одним з лідерів у цій галузі. У 2017 році компанія анонсувала нейроморфні процесори Loihi, а в 2019 році об’єднала 64 таких процесора в системі Pohoiki Beach.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися