Samsung підготувала фотосенсор з рекордною матрицею 64 мегапікселі

Nokia Lumia 1020 в 2013 році показала рекордну навіть по нинішнім міркам камеру на 41 мегапіксель

Гонка мегапікселів у камерах мобільників виходить на наступний рівень з новими фотосенсорами Samsung. Компанія представила дві фотоматриці, які почнуть використовувати в смартфонах вже на початку 2020 року. Новинка Isocell Bright GW1 є сенсором на 64 мегапікселі, а Isocell Bright GM2 пропонує 48 мегапікселів.

Обидва сенсори використовують поточну технологію Samsung з пікселями розміром 0,8 мікрометрів. Це найменший розмір пікселя в індустрії сьогодні. Ці сенсори піднімуть роздільну здатність зображень з популярних нині 20 мегапікселів.

Традиційно для кращого знімка варто мати більший розмір пікселя. Це дозволяє фотодіодам захоплювати більше світла. У сенсорах зі збільшеною кількістю мегапікселів якість досягається завдяки використанням різних технологічних трюків та алгоритмів. Це дозволяє отримувати якісне зображення при зменшенні фізичного розміру пікселя в фотосенсорі.

Одним із головних технологічних трюків Samsung для підвищення якості знімку є технологія Tetracell. Вона інтелектуально комбінує дані від сусідніх пікселів, створюючи один більший віртуальний піксель. Чутливість такого набору еквівалентна вдвічі більшому пікселю.

Новий 64-мегапіксельний сенсор також отримав опцію розширеного динамічного діапазону HDR в реальному часі. Його оцінюють на рівні 100 децибел, що вже близько до людського ока (120 децибел).

У Samsung кажуть, що масове виробництво нових фотоматриць запустять у другій половині року. Аналітики прогнозують, що нові фотоматриці можна буде зустріти в смартфонах вже наступного року. Одним з перших смартфонів, що отримає новинку, може стати флагман Samsung Galaxy Note або Galaxy S11.

Старший директор продуктового менеджменту Qualcomm Джадд Хіп в інтерв’ю виданню Digit сказав, що варто чекати нового етапу війни камер. За словами топ-менеджера, вже цього року ми побачимо смартфони, які дивуватимуть камерою у 100 мегапікселів. Сама Qualcomm нещодавно по-тихому додала підтримку сенсорів у понад сотню мегапікселів до своїх процесорів Snapdragon 670, 675, 710, 712, 845, 855. В них, із певними обмеженнями, можна буде встановити камери до 192 мегапікселів. Основна проблема таких сенсорів в їхньому розмірі, який погано поєднується з тонкими корпусами. Хіп говорить, що вендори спробують зменшити розмір окремого пікселя, щоб це компенсувати.

В індустрії смартфонів сьогодні популярні камери на 20 мегапікселів. Однак Nokia Lumia 1020 в 2013 році показала рекордну навіть за нинішніми мірками камеру на 41 мегапіксель. Лише нещодавно вийшли такі телефони, як Oppo F11 Pro, Vivo V15 Pro, Honor View 20, Redmi Note 7 Pro із сенсорами на 48 мегапікселів.