Неділя, 19 Травня, 2024

Початок нової кіноімперії: YouTube

На початку літа в США вийшов фільм Smosh: The Movie, створений комедійним дуетом, який став відомим завдяки YouTube. Цей фільм швидко став найпопулярнішим на Apple TV. Сам YouTube у кінці 2014 року оголосив про те, що буде знімати свої кінофільми.

Партнером компанія вибрала розважальну мережу AwesomenessTV, яка належить DreamWorks Animations і орієнтована на підлітків. А минулого тижня YouTube оголосив про запуск свого першого фільму, який називається «Танцювальний табір» (DanceCamp). Головні ролі в ньому зіграють Мег Деанджеліс, у якої 3,7 млн глядачів на YouTube, і Джейк Підлога з 4,3 млн глядачів на відеосервісі Vine.

Спочатку цей фільм та інші картини, які в майбутньому розраховує створити YouTube, будуть розміщуватися на цьому відеохостингу безоплатно і заробляти на рекламі та спонсорстві, розповів віце-президент Google і керівник YouTube Роберт Кінкл. Потім права на фільм можуть придбати Apple, Vimeo та інші платні сервіси, розраховує він.

Зростання американської аудиторії YouTube з роками

«Такі блокбастери, як «Трансформери», заробляють гроші в кінотеатрах, а для незалежних картин важливіше привернути увагу до проекту. Тому ми орієнтуємося на незалежні картини», – зазначає Кінкл. За його словами, рекламодавці активно цікавляться довгим контентом на YouTube.

Навряд чи найближчим часом YouTube зможе конкурувати з Голлівудом за розмірами бюджетів, але виробники відеоконтенту для інтернету не залишаються без уваги великих корпорацій. Зокрема, DreamWorks Animation інвестувала в AwesomenessTV, Walt Disney торік за $500 млн викупив Maker Studios, яка володіє мережею каналів на YouTube.

Серед переваг YouTube перед Голлівудом також те, що його зірки більш природні, і їхня аудиторія набагато лояльніша, ніж у будь-якої зірки «великого» екрана. Усе це дозволяє знімати фільми з невеликим маркетинговим бюджетом. А щоденне спілкування з шанувальниками на YouTube та аналіз переглядів дають творцям роликів більше досвіду і знання вподобань аудиторії.

Поки фільми на YouTube не заробляють великих грошей, але і витрати на їхнє виробництво мінімальні, оскільки компанія використовує для зйомок недороге обладнання.

За матеріалами: Financial Times.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися