Середа, 6 Грудня, 2023

Samsung представив смартфони для військових зі стелс-режимом: радіомодулі вимикаються апаратно

Samsung представила смартфони Galaxy S23 Tactical Edition та Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition, які не видадуть місце розміщення свого власника небажаним радіовипромінюванням. Це важливо для військовослужбовців та інших осіб із подібною професією. Адже скупчення телефонів є гарною ціллю, і, наприклад, на початку війни телефони стали ахілесовою п’ятою російської армії.

Ціни на ці смартфони невідомі, оскільки вони недоступні для звичайних покупців і продаватимуться лише військовим операторам.

Galaxy XCover 6 Pro Tactical Edition має сертифікат MIL-STD-810H, що дозволяє йому витримувати екстремальні погодні умови та мати водонепроникність у воді на глибині до 5 футів протягом до 30 хвилин. З іншого боку, Galaxy S23 Tactical Edition має рейтинг IP68 і поставляється в міцному військовому корпусі, який можна кріпити на грудях або носити на передпліччі.

Обидва смартфони також мають режим нічного бачення для використання з оптичними приладами нічного бачення. Крім того, вони мають автоматичну чутливість до дотику, що дозволяє працювати з телефонами в рукавичках, а екран блокування з автоматичним обертанням полегшує використання з відкидними кріпленнями на грудях.

Смартфони Galaxy S23 і Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition також підтримують зовнішній GPS для отримання точних даних про місцезнаходження, а також можуть підключатися до каналів дронів і лазерних далекомірів для підвищення ефективності місії.

Що стосується програмного забезпечення, то Samsung Galaxy S23 і Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition працюють під управлінням One UI 5.1 на базі Android 13 із комплектом Android Team Awareness Kit (ATAK) і Battlefield Assisted Trauma Distributed Observation Kit (BATDOK). ATAK покращує ситуаційну обізнаність у режимі реального часу для операторів за допомогою картографування, обміну повідомленнями та геозонування, тоді як BATDOK збирає та поширює інформацію про зустріч пацієнтів у режимі реального часу.

Samsung Galaxy S23 Tactical Edition має 8 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ пам’яті, а Samsung Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition має 6 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ пам’яті.

Говорячи про комунікаційні можливості, обидва тактичні пристрої мають спеціально розроблені драйвери для підтримки протоколів тактичного радіо та бойових пристроїв, а також підтримують звичайні можливості стільникового зв’язку, включаючи LTE, CBRS, Bluetooth і Wi-Fi.

Смартфони також оснащені стелс-режимом Stealth Mode, який вимикає LTE та e-911, який на апаратному рівні вимикає все радіомовлення телефону, включаючи GPS. Підсвічування також можна вмикати та вимикати на пристроях, коли їхній власник носить прилад нічного бачення.

Якщо ви думаєте, що приховати свій телефон від радіоелектронної розвідки можна, натиснувши іконку в шторці швидких налаштувань – вам варто познайомитися з iPhone. Починаючи з iOS 11 на смартфонах Apple у Центрі керування, який надає швидкий доступ до налаштувань та віджетів, з’явилися перемикачі для Bluetooth та Wi-Fi. Але як виявилося – вони не працюють.

Вимкнений за допомогою Центру керування Wi-Fi чи Bluetooth продовжує працювати. Apple каже, що це не баг, а фіча – замість вимикання радіоінтерфейсу перемикач у шторці iPhone просто розриває поточне з’єднання Bluetooth чи Wi-Fi. Зайшовши в налаштування смартфона можна переконатися, що радіоінтерфейс залишається активним.

На Android також немає однозначної відповіді. Наприклад, відомо, що в програмному коді Bluetooth є два режими вимкнення: вимкнений та вимкнений в режимі польоту. Також відомо, що GPS фізично не вимикається в режимі польоту.

Такі доведені факти змушують поставити під підозру вимкнення радіомодуля смартфона в режимі авіапольоту.

1 коментар

  1. Хоч корейці зробили правильні висновки. У нас далі якесь відеоблогерство з нуля, з увімкненим gps,gsm,геолокацією з дозволами усякому непотребу, соцмережі,месенджер. Хоч наполягали користуватись тільки “сигналом” але далі багато юзають телеграм,вайбер, не здивуюсь як є вконтачені та одноглазнікі.
    А у кацапів добре працює РЕР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися