Четвер, 18 Квітня, 2024

Процесори Intel x86 втрачають ринок: слідом за Apple на ARM можуть перейти AMD та NVIDIA

Перехід Apple з процесорів архітектури Intel x86 на архітектуру значно змінив розподіл ринку ПК та ноутбуків. Це пройшло досить непомітно, оскільки частка Apple-комп’ютерів є невеликою. Але, схоже, Windows-екосистема також може відмовитися від Intel x86 на користь ARM. Про плани представити свої ARM-процесори для Windows повідомили Nvidia та AMD.

Це є частиною зусиль Microsoft, щоб допомогти компаніям створити процесори на базі Arm для ПК з Windows. Згідно з попередніми даними дослідницької компанії IDC за третій квартал, плани Microsoft спрямовані на Apple, яка майже подвоїла свою частку ринку за три роки після випуску власних чипів на базі Arm для своїх комп’ютерів Mac.

Nvidia і AMD можуть почати продавати ARM-чипи для ПК вже в 2025 році, повідомляють у Reuters. Nvidia та AMD приєднаються до Qualcomm, яка з 2016 року виробляє чипи для ноутбуків на базі Arm. Але рішення Qualcomm провалилися, пропонуючи недостатню продуктивність за великі гроші. У цьому провалі Qualcomm звинуватила виробників кінцевих споживацьких девайсів.

Зусилля Nvidia, AMD і Qualcomm можуть потрясти індустрію ПК, в якій довгий час домінувала Intel, але яка зазнає все більшого тиску з боку Apple. Чипи Apple на архітектурі ARM забезпечили комп’ютерам Mac значно більший час автономної роботи та високу продуктивність. Наочно демонструє енергоефективність чипів Apple M їхня здатність працювати на повну потужність від акумулятора, тоді як чипи Intel x86 та AMD x86 знижують свої частоти, інакше батарейки вистачить лише на кілька годин.

За словами одного з джерел, керівники Microsoft помітили, наскільки ефективні чипи Apple на базі Arm, в тому числі з обробкою штучного інтелекту, і бажають досягти подібної продуктивності.

Висока енергоефективність ноутбуків Windows на ARM в 2017 році навіть спантеличила фахівців Microsoft. Під час тестування вони помітили, що індикатор заряду застиг на місці. Експерти вважали, що це програмний баг і зламаний індикатор, але виявилося, що ARM-процесор просто витрачав значно менше енергії і тому Windows-ноутбук розряджався суттєво повільніше, ніж лаптопи з Intel.

Зусилля з перенесення Windows на чипи ARM почалися ще в 2016 році, коли Microsoft залучила Qualcomm. Однак внаслідок ексклюзивної угоди з Qualcomm та провалу її чипів в ноутбуках, ми не бачили багато таких ноутбуків у продажу. Ця ексклюзивна угода завершується в 2024 році, після чого можна очікувати появу більшокї кількості пристроїв Windows на чипах ARM.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися