Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати тестують міжнародні платежі криптовалютою

Створені двома країнами віртуальні монети призначені виключно для взаємних платежів між центральними та місцевими банками

Одні з двох найбагатших країн світу домовилися про незвичний для більшості спосіб платежів. Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати запустили власну криптовалюту для оплати товарів та послуг між собою. Програма поки знаходиться в тестовому режимі, і головне її завдання – показати, чи здатні криптовалюти та технологія блокчейн зробити міжнародні платежі зручнішими. Пілотне тестування також має продемонструвати, як при цьому зміниться монетарна політика.

Створені двома країнами віртуальні монети призначені виключно для взаємних платежів між центральними та місцевими банками. Поки невідомо, чи зможуть скористатися нею звичайні громадяни.

Країни вже не вперше випускають власні державні криптовалюти. У 2017 році у спробі пом’якшити економічну кризу Венесуела створила державні віртуальні гроші Petro. Про плани з випуску власних криптовалют також оголосили Росія, Бразилія, Індія та Китай.

Тим часом, кажуть науковці, якщо не з’явиться світовий стандарт регуляції процедури первинного розміщення криптовалют, вся індустрія продовжить зниження. За їхніми словами, криптовалюти сьогодні знаходяться в гонці на знищення. Подібні явища з’являються тоді, коли різні країни приймають власні закони щодо якоїсь індустрії. Це призводить до того, що в глобальному масштабі знижуються стандарти роботи індустрії.

Співзасновник Microsoft та філантроп Білл Гейтс назвав криптовалюти інструментом убивств. Про це він розповів на ресурсі Reddit під час сесії запитань та відповідей. За його словами, зараз криптовалюти використовуються для купівлі фентанілу та інших наркотиків, тому це рідкісна технологія, яка майже у прямий спосіб вбиває людей.