Четвер, 29 Лютого, 2024

Seagate показала найшвидший у світі жорсткий диск, який наздоганяє SSD

В рамках конференції OCP U.S. Summit 2018 компанія Seagate продемонструвала найшвидший у світі жорсткий диск. Новий HDD використовує фірмову технологію Mach.2 для позиціонування магнітних головок і ставить новий рекорд швидкості послідовного читання на рівні 480 МБ/с. Приблизно таку ж швидкість демонструють накопичувачі SSD на базі флеш-пам’яті.

Збільшити продуктивність новинки Seagate вдалося за рахунок розділення блоку головок на дві незалежні частини. Їм можна подавати різні команди, виконуючи читання і запис даних одночасно. Нові накопичувачі розраховані в першу чергу на застосування в центрах обробки даних і, швидше за все, будуть випущені в рамках сімейства HDD для корпоративних інформаційних систем Seagate Exos. Однак експерти прогнозують, що з часом технологія з’явиться в HDD споживчого сегмента.

На сьогодні стандартом для HDD-дисків зі швидкістю обертання 7200 об/хв є пропускна здатність 235 МБ/с. Новинка на основі Mach.2 також виявляється на 60% швидшою за жорсткі диски зі швидкістю обертання 15000 об/хв.

Жорсткі диски для персональних комп’ютерів уперше показали майже 60 років тому – в 1956 році. І, за словами фінансового директора компанії, цей вид накопичувачів залишиться на ринку ще принаймні 15-20 років. У майбутньому HDD освоять масу технологій і збільшать свою ємність у десятки разів. «Я вважаю, що жорсткі диски залишаться надовго, принаймні на 15-20 років», – сказав старший віце-президент з фінансів Seagate Дейв Мортон.

Останніми роками продажі жорстких дисків падали. За оцінками виробників цих накопичувачів Seagate і Western Digital, загальний готівковий ринок HDD у третьому кварталі 2015 року становив приблизно 118 млн одиниць. Для порівняння, у третьому кварталі 2010 року в світі продали близько 164 млн накопичувачів.

Проте вінчестери продовжують залишатися одними з найдешевших видів накопичувачів даних за вартістю зберігання одного гігабайта інформації. Ємність HDD збільшується, і в найближчі роки завдяки технологіям двомірного магнітного запису (TDMR) і термомагнітного запису (HAMR) зросте в кілька разів. За цими технологіями на черзі такі рішення, як Bit Patterned Media Recording (BPMR), Heated Dot Magnetic Recording (HDMR), а також різні комбінації технік.

Торік консорціум ASTC, куди входять компанії, що беруть участь у розробці, виробництві та експлуатації накопичувачів на магнітних дисках, опублікував перспективний план, згідно з яким до 2025 року ємність жорстких дисків може збільшитися до 100 ТБ.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися