Селфі стали причиною 55% пластичних операцій на носі

Дослідження показує, що ширококутний об’єктив разом зі зйомкою на невеликій відстані (до 30 см) може суттєво збільшувати візуальний розмір носу

Ширококутні фронтальні камери сучасних смартфонів буквально штовхають користувачів під ніж хірурга. За даними дослідження «Спотворення носу на фотографіях малої дистанції: ефект селфі» майже 55% операцій ринопластики розпочалися з невдалого селфі.Дослідження показує, що ширококутний об’єктив разом зі зйомкою на невеликій відстані (до 30 см) може суттєво збільшувати візуальний розмір носу. На фотографії він може виглядати на 30% більшим, ніж є в реальності. При зйомці на ширококутний об’єктив з відстані 15 метрів кінчик носу буде в середньому на 7% більшим за реальні розміри.

«Молоді люди постійно роблять селфі для публікації в соцмережах. Вони думають, що ці фотографії показують їхній справжній вигляд, що може впливати на їхній емоційний стан, – говорить один зі співавторів дослідження, хірург Борис Пасховер. – Я хочу, щоб вони усвідомили, що при зйомці селфі вони фактично дивляться в портативне криве дзеркало».

Спостерігається тенденція до збільшення відсотка операцій ринопластики через невдоволення носом на селфі. Адже якщо цього року із  цієї причини провели 55% пластичних операцій, у 2016 році показник складав 42%.

До речі, якщо хочете зробити найкраще селфі, тоді тримайте смартфон з лівого боку. Щоб з’ясувати оптимальне положення смартфона, науковець мельбурнського Університету Ла Троба Анукка Лінделл переглянула 2000 селфі, зроблених 200 користувачами соцмереж. Вона проаналізувала по 10 найсвіжіших зображень, які зробили 100 чоловіків і 100 жінок. Майже 92% користувачів мають улюблену позу для селфі. Близько 41% з них частіше підставляють під об’єктив ліву щоку. Праву сторону показують камері 31,5%. Це при тому, що тільки 10% з учасників експерименту були лівшами – іншим 90% тримати телефон лівою рукою для «лівого» селфі було незручно. По центру тримають смартфон лише 19,5% учасників експерименту.

Разом з тим, селфі є небезпечнішими за акул, і щоб уберегти користувачів, влада деяких міст їх заборонила. А виробники смартфонів можуть навчити ці девайси оцінювати безпечність майбутнього селфі та попереджати користувача про небезпеку.