Понеділок, 11 Грудня, 2023

Сервіс Web of Trust шпигує за користувачами

Популярний репутаційний сервіс Web of Trust (WOT), який формував рейтинг сайтів, повідомляв і попереджав про шкідливий контент, звинуватили в прихованому збиранні та продажу даних про користувачів, пише Pcmag.

web-of-trust-ratings

Під час розслідування фахівці отримали доступ до бази даних, яка містила історію переглядів майже трьох мільйонів користувачів. «Шпигуном» виявилося розширення  WOT. Звинувачення виявились переконливими, і розширення WOT спочатку було видалено з магазину розширень Firefox, а трохи пізніше – і з Chrome Web Store. Такі «приховані функції» Web of Trust  можуть виявитися особливо неприємним для користувачів сервісу блокування реклами Adguard і Яндекс.браузера.

Представники Adguard вже прокоментували інцидент. Так, вони використовували бази з WOT, що стосуються шкідливих сайтів, але при цьому вони використовували не стандартне доповнення WOT, а власноруч написаний компонент. Подальша доля Web of Trust щодо присутності в Adguard зараз вирішується.

Web of Trust також присутній у Яндекс.браузері, як у мобільній, так і в десктопній версіях. Поки  представники «Яндекса» будуть вирішувати проблему, фахівці з безпеки радять самостійно зайти в налаштування браузера і відключити цей сервіс.

Дослідники зазначили, що окрім Web of Trust історію переглядів збирають ще з десяток інших розширень, однак чому «під роздачу» потрапив лише Web of Trust – невідомо.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися