Вівторок, 18 Червня, 2024

«Шершень» – нова альтернатива захисту замість «цибулі»

Поринути в «темний» інтернет або просто підвищити свою безпеку під час серфінгу веб-сторінками сьогодні неможливо без браузера Tor. Проте він уже не здатний повністю захистити користувачів, і група фахівців з Університету Карнегі-Меллона створила альтернативу захищеного браузера Tor (The Onion Router – «цибулевий» маршрутизатор) під назвою Hornet (шершень).

Головна перевага розробки – висока швидкість, що досягається завдяки архітектурі нового покоління. Утім, вона заснована на вже знайомому принципі «цибулевої» (onion) маршрутизації, яка забезпечує анонімне пересилання зашифрованих даних через кілька вузлів-маршрутизаторів.

Hornet – це абревіатура, яка розшифровується як High-speed Onion Routing at the Network Layer (високошвидкісна «цибулева» маршрутизація на мережевому рівні). Система реалізована на базі програмного забезпечення від Intel з використанням мови програмування Python. За словами розробників, на відміну від інших «цибулевих» маршрутизаторів, Hornet не «виконує обчислювально дорогі операції перенаправлення даних», що дозволяє масштабувати систему до будь-якого рівня, а завдяки симетричній криптографії трафік можна обробляти на дуже високій швидкості.

Розробники кажуть, що кожен вузол Hornet може обробляти трафік для практично необмеженої кількості джерел. Крім того, система дає більш високі гарантії безпеки, ніж наявні анонімні системи на мережевому рівні. Пояснення в тому, що нова система не зберігає стану сесій. Hornet за замовчуванням вивантажує їх на кінцеві комп’ютери і шифрує кожен пакет, щоб уникнути витоку даних.

Компрометація і шпигунство в подібній мережі набагато складніші, оскільки нападник повинен контролювати істотний відсоток інтернет-провайдерів відразу в декількох районах планети, кажуть розробники.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися