Ще не вмерли оптичні диски

З розвитком швидкісних каналів пересилання інформації може здаватися, що оптичні носії вже стали історією. Однак це не так, і вони активно розвиваються. Наприклад, асоціація Blu-ray Disc Association підтвердила, що новий формат дисків Blu-ray буде називатися Ultra HD Blu-ray, який раніше хотіли назвати 4K Blu-ray. Назва нового формату відображає той факт, що роздільна здатність Ultra HD (3840х2160 пікселів) відрізняється від роздільної здатності 4K (4096х2160 пікселів).

Сам новий формат Blu-ray використовує кодек HEVC (High Efficiency Video Coding) або H.265 зі швидкістю потоку даних у 100 Мбіт/с. Це забезпечує досить високу якість картинки і робить новинку конкурентом для онлайнових каналів передачі. Роздільна здатність зображення становить 3840х2160 пікселів при прогресивній розгортці з частотою до 60 кадрів на секунду. При цьому новий стандарт підтримує технологію HDR, яка робить картинку насиченішою.

Обсяг диска поки не оголошений, але, за попередньою інформацією, він становитиме 33 ГБ в розрахунку на один шар. При цьому диски в продажу будуть двошаровими (66 ГБ) та тришаровими (100 ГБ). Ліцензування нового формату почнеться в середині року, і в асоціації очікують, що перші диски Ultra HD Blu-ray будуть готові до кінця року. Для програвання цих дисків знадобляться нові апаратні рішення, і перший у світі подібний гаджет показав Panasonic на виставці CES 2015.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я