Субота, 2 Березня, 2024

Що потрібно знати про віртуальну реальність

Найближчими місяцями в продаж надійдуть відразу декілька пристроїв віртуальної реальності. Підсумуємо все, що відомо про ці пристрої, щоб було простіше вирішити, чи варто їх купувати зараз та на чому зупинити свій вибір.

Графік виходу гаджетів віртуальної реальності:

– Oculus Rift з’явиться 28 березня;

– HTC Vive вийде у квітні;

– PlayStation VR очікується у першій половині року;

– Microsoft Hololens запланований на перший квартал.

Навіщо потрібен шолом цифрової реальності

Технології віртуальної реальності дають зовсім інший рівень занурення. Коли ви в шоломі, у полі зору є тільки гра, а огляд здійснюється не мишею, а рухами голови. Якість зображення порівняно з моніторами і телевізорами все ще відрізняється в гіршу сторону. Але враження від неї все одно сильні.

Поява шоломів віртуальної реальності не означає, що звичайні дисплеї підуть у минуле. Ці технології не лише далекі від досконалості – у деяких іграх вони малопридатні (стратегії, двомірні гри).

Які шанси на успіх

Oculus Rift не є першим гаджетом віртуальної реальності – подібні шоломи випускали і раніше, але поширення вони так і не отримали. Перший комерційний шолом віртуальної реальності (Virtuality) з’явився ще в 1990-му. Комп’ютери для нього тоді були занадто слабкими. Адже, наприклад, Oculus Rift виводить зображення 2160×1200 (1080×1200 на кожне око) при частоті розгортки 90 Гц. Це вимагає комп’ютер у 2-3 рази потужніший, ніж для гри в 1080p.

Віртуальні шоломи минулого виглядають майже як сучасні

Які шоломи доступні

Нову хвилю віртуальної реальності запустив Oculus Rift, і він поки привертає найбільшу увагу. Oculus Rift починався як проект на Kickstarter, який зібрав кілька мільйонів доларів, а пізніше його купила Facebook. Цей шолом має два екрани, кожен видає роздільну здатність 1080×1200 з частотою 90 Гц. Продаватися буде в комплекті з геймпадом від Xbox One, а також іграми EVE: Valkyrie і Lucky Tale. Список підтримуваних ігор містить уже сотні найменувань. У перспективі може вийти спеціалізований контролер Oculus Touch, який дозволить управлятися в іграх не тільки за допомогою кнопок, але й рухами рук.

Oculus Rift привертає найбільше уваги

Конкурентом Oculus Rift є окуляри PlayStation VR від Sony. У цієї компанії вже є досвід роботи над такими пристроями: у 1997 році вона випускала шолом Glasstron, який підтримувався у грі MechWarrior 2. PlayStation VR є продовженням закладених тоді ідей, і над цими окулярами компанія працює з 2011 року. Шолом Sony розрахований на роботу з PlayStation 4 і може видавати на кожне око картинку 960х1080 з частотою 120 Гц. Список підтримуваних ігор нараховує кілька десятків, серед них 20 ексклюзивів, з Ace Combat 7 і Gran Turismo Sport включно. Грати можна за допомогою геймпада або на двох PlayStation Move. У майбутньому планується випуск нового покоління Move, адаптованих під віртуальну реальність.

Valve вступила в гонку віртуальної реальності пізніше за всіх: перші прототипи з’явилися у 2014 році. Шолом розробляється спільно з HTC. Характеристики – як у Oculus Rift: 1080×1200 на кожне око, 90 Гц. У комплекті йдуть спеціалізовані контролери, так само, як у PS VR і Oculus Rift. Підтримку Vive заявлено в 37 іграх.

Найбільш цікаву альтернативу під назвою HoloLens пропонує Microsoft. Це окуляри для створення доповненої реальності, які показують тривимірні голограми в реальному світі поряд із користувачем. На відміну від інших, це самостійний автономний пристрій, і його можна використовувати не лише в іграх.

Окрім найбільш перспективної четвірки гаджетів, є аналоги від менш відомих брендів. Це NVR, OSVR від Razer, Total Vision VR2, Omimo Uranus One, ANTVR, VRVANA Totem.

Ще є проект Google Cardboard: можна за спеціальною схемою вирізати з картону шолом, вставити в нього лінзи, магніт і смартфон як екран. За аналогією з Google Cardboard випускалися Samsung Gear VR (працює у зв’язці із Samsung Galaxy Note 4), Homido VR, 3D VR, 3D VR Box, VR BAOFENG3, VR Shinecon, Magic Glass, Carl Zeiss VR One, Vortex VR One, Fibrum Pro, Durovis Dive, Merge VR, Freefly VR. Усі вони вже у продажу, але жоден великого ажіотажу не викликав.

Що робити крім ігор

Ігри – це не єдине використання для шоломів віртуальної реальності. Ось кілька інших перспективних напрямків:

– відео з оглядом 360 градусів. Уже знімаються фільми під Oculus Rift;

– соціальні сервіси. Linden Lab (творці Second Life) торік заявили, що працюють над новим віртуальним світом Project Sansar для Oculus Rift і Samsung Gear VR;

– проектування. Кілька архітектурних фірм висловили зацікавленість у Oculus Rift;

– спортивні трансляції. Компанія LiveLike обіцяє їх у віртуальній реальності;

продаж автомобілів. Audi з минулого року використовує Oculus у дилерських центрах для підбору машин і віртуальних тест-драйвів;

– армія. Шоломи зручні для тренування пілотів та водіїв бронемашин. Вони згодяться і в бою: екіпажі танків отримують кращий огляд. Норвезька армія вже експериментувала з Oculus у цьому напрямку.

Скільки доведеться заплатити за віртуальну реальність

Споживча версія Oculus Rift обійдеться в $600. До цієї суми обов’язково треба додати ще $1000 за комп’ютер. Рекомендоване для нього сьогодні начиння – CPU Intel i5-4590 або вище, відеокарта NVIDIA GTX 970/AMD R9 290 або вище, оперативна пам’ять 8 ГБ чи більше, Windows 7 SP1 64 bit або вище.

Ціна на HTC Vive не оголошена, але, за чутками, вона буде в діапазоні від $600 до $1500.

Окуляри Microsoft HoloLens розробник оцінив у $3000.

Найдешевшим має бути PlayStation VR. Ігрова приставка обійдеться десь у $350, і приблизно стільки ж коштуватиме сам шолом.

Так що краще вибрати

Оптимальним вибором за співвідношенням ціна/якість буде PlayStation VR. Крім того, PS VR може виявитися простішим у користуванні, зважаючи на орієнтацію на менш підковану технічно аудиторію і досвід Sony у створенні ігрових пристроїв.

Перед купівлею обов’язково протестуйте шолом тривалий час – хоча б півгодини-годину. Може виявитися, що в шоломі вам незручно з фізіологічних причин. Ці прилади відомі швидкою втомою очей, появою головного болю, заколисування.

За матеріалами: Habrahabr.ru

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися