Що стане з комп’ютером після програм з безплатних сайтів

В інтернеті є багато сайтів, які пропонують завантажити програми безплатно і при цьому запевняють, що вони вільні від вірусів та іншого шкідливого програмного забезпечення. Ми вирішили не довіряти піару та перевірити, що станеться з комп’ютером після завантаження топ-10 програм з популярного ресурсу Download.com. Виявилося, що після такого експерименту комп’ютер щонайменше доведеться «лікувати».

Сервіс Download.com обрали через те, що його сторінка про політику роботи прямо каже, що сайт не допускає шкідливих програм, а також якщо в них міститься наступне:

  • програмне забезпечення, яке встановлює віруси, трояни, шкідливі, рекламні програми та інше шкідливе програмне забезпечення на будь-якому етапі установки;
  • програмне забезпечення, яке встановлюється без відома і згоди користувача;
  • програмне забезпечення, яке містить або здійснює таємний збір інформації;
  • програмне забезпечення, яке змінює налаштування браузера за замовчуванням, пошукової системи, провайдера, безпеки або конфіденційності без дозволу користувача;
  • програмне забезпечення, яке встановлюється приховано або не дає користувачу можливості прочитати ліцензійну угоду і/або усвідомлено дати згоду на установку;
  • програмне забезпечення, яке спонукає до встановлення помилковими або такими, що вводять в оману твердженнями про програмне забезпечення або його видавця.

Окрім цього, сайт download.com зв’язаний з відомим та авторитетним ресурсом новин CNet. Тому без зайвих підозр відкриваємо головну сторінку цього ресурсу, і в правій частині бачимо топ-10 популярних програм.

 

Уже при спробі завантажити антивірус AVAST, який знаходиться на першому місці рейтингу, браузер видає попередження, а назва програми InternetSpeedTracker говорить, що це якась система стеження.

Після його запуску він одразу ж пропонує замінити пошуковик та домашню сторінку браузера. Проте про це хвилюватися не варто, адже після цього сайт запропонує встановити браузер Google Chrome. Правда, від такого напливу змін піддослідний комп’ютер врятував банальний збій програми.

Антивірус AVG встановлювати не будемо, тому переходимо до третього пункту – плеєра KMPlayer. Фраза Installer enabled означає, що разом з обраною програмою інсталюється ще щось невідоме. А саме – шпигун за даними з браузерів від компанії Spigot.

Інсталяція CCleaner пройшла без додавання зайвого програмного забезпечення, а ось Advanced SystemCare 8 «нагородив» систему додатками Skype та Driver Booster 2 Free.

Боротьба різноманітних панелей та розширень для браузера, які встановлюються під час кожної інсталяції з download.com, не пройшла безслідно для системи. Комп’ютер починає сипати помилками:

Шоста програма Driver Booster 2 Free вже встановлена, тому переходимо до YTD Video Downloader. Він також пропонує інсталювати сервіси Яндексу, які вже збоять.

 

Не забарилися і справжні віруси: під час установки Ad-Aware інстальований на початку Avast пробив тривогу:

 

А сканування системи антивірусом показує, що браузер засмічений різними сумнівними програмами:

 

Насамкінець

Якщо ви користуєтеся різноманітними безплатними сайтами для завантаження програм, тоді варто ретельно читати кожну сторінку при їхній інсталяції. Адже всього 10 утиліт з топу настільки засмітили комп’ютер доповненнями та розширеннями, що користуватися ним стало майже неможливо. Не кажучи вже про появу різних шпигунів у системі та вірусів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я