У Великобританії тестують 5G на коровах

Зв’язок п’ятого покоління 5G обіцяє надшвидкі канали пересилання даних

У Туманному Альбіоні запустили тестування нових можливостей 5G. Першими учасниками виявилися корови фризької молочної породи, яких перевели на автоматизоване доїння.

Ферма знатиме, коли корова хоче, щоб її подоїли, завдяки невеликому передавачеві, який закріпляють на худобі. Коли тварина хоче позбутися молока, вона підійде до відповідної машини, яка автоматично відчинить ворота. Девайс розпізнає корову і вибере відповідний профіль налаштування апаратури та геометрію закріплення доїльного апарата.

Тестування проходить на стаді фермерського господарства Agri-EPI, яке оснастило 5G-сенсорами 50 корів із 180. Фермери говорять, що нова технологія дозволяє швидше передавати дані. При цьому з 5G можна підключити до інтернету кожну тварину на фермі.

Зв’язок п’ятого покоління 5G обіцяє надшвидкі канали пересилання даних. Євангелісти цієї технології переконують, що вона радикально змінить щоденне життя, дозволивши раніше неможливі речі – автопілот для машин, доповнену реальність, завантаження гігантських обсягів інформації за секунди. Сьогодні 5G проходить стадію пілотного тестування, і мережу запускають локально. Розгортання глобального покриття прогнозується не раніше 2023 року.

Влада одного із лідерів мобільного зв’язку – Південної Кореї – боялася, що оператори можуть завищити ціну на 5G, що зробить 5G непопулярним у користувачів та сповільнить його розвиток. Чиновники змусили операторів встановити мінімальні ціни. Мінімальна вартість пакета 5G у Південній Кореї складе близько 48 доларів для всіх трьох операторів (SK Telecom, KT та LG U+). У базовий пакет входять 8 ГБ трафіку для операторів SK Telecom і KT, а також 9 ГБ для LG U+.

Набагато вигіднішими виявляються пакети більшого обсягу. Наприклад, за 66 доларів користувачі SK Telecom і LG U+ отримають 150 ГБ трафіку в мережі 5G. А за 84 долара вони зможуть завантажити 200 та 250 ГБ відповідно. Оператор KT пропонуватиме безлімітний інтернет вже за 70 доларів.

На початку літа 2018 року оператор на Близькому Сході Ooredoo заявив, що запустив першу комерційну мережу 5G, але користуватися нею можна тільки на деяких типах девайсів – дронах, «розумних» воротах тощо. Також оператор Etisalat повідомив у травні 2018 року, що запустив свою комерційну мережу 5G в Об’єднаних Арабських Еміратах, хоча купити девайс та підключитися до неї можна буде не раніше наступного року.

У серпні 2018 року фінський оператор Elisa також заявив, що запустив днями першу у світі комерційну мобільну мережу п’ятого покоління зв’язку. Представники оператора кажуть, що вже можна підключатися до 5G-тарифів, однак самих тарифів не навели.