Субота, 9 Грудня, 2023

Україна – №4 у світі за дешевизною мобільного інтернету

За даними організації GSMA, яка глобально керує мобільним зв’язком, у світі нараховується 5 млрд користувачів. Більше половини з них володіють смартфоном, який без доступу до інтернету перетворюється на незручну «цеглину». Тому питання вартості мобільного інтернету є одним з найважливіших для користувачів, і виявляється, що Україна в цьому рейтингу є одним із лідерів за дешевизною.

Україна опинилася на четвертому місці глобального рейтингу дешевизни мобільних гігабайтів. Середня ціна 1 ГБ трафіку у нашій державі становить $0,51. Найдешевші пакети пропонують цей же обсяг за $0,21, а найдорожчий – за $1,38.

Нашу державу за дешевизною випереджають лише Індія, Киргизстан та Казахстан. У цих країнах гігабайт у середньому коштує 0,26 долара, 0,27 долара і 0,49 долара відповідно.

Найдорожчий мобільний інтернет у Зімбабве. Там 1 ГБ мобільних даних коштує 75,2 долара. У Білорусі вартість гігабайта мобільних даних становить 2,36 долара, у Туреччині – 2,25 долара, у Польщі – 1,32 долара, у Молдові – 2,82 долара.

Дані для розрахунку вартості зібрала британська аналітична агенція Cable.co.uk, яка обробила інформацію від 230 країн. Експерти Cable.co.uk припускають, що такі глобальні розбіжності у вартості мобільного інтернету пояснюються розвиненістю дротової інфраструктури. Також на цінник впливає рівень життя в країні, і мобільні оператори, попри всі свої бажання нарощувати прибутки, не можуть сильно піднімати ціни. Хоча з останньою тезою можна не погодитися, поглянувши на вартість інтернету в Зімбабве, яку не назвеш багатою країною.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися