П’ятниця, 19 Липня, 2024

Щоб екологічно дивитися онлайн-відео, треба використовувати оптоволокно

Залежно від технології пересилання даних, яку ви використовуєте для перегляду чергового відео в інтернеті, ви матимете різний вплив на екологію. Такого висновку дійшли фахівці німецької федеральної агенції з навколишнього середовища. Вони підрахували, скільки CO2 опиняється в атмосфері при стримінгу відео з допомогою тієї чи іншої технології.

Пересилання відео через оптичні кабелі виявляється найбільш екологічним. За годину трансляції в атмосфері опиняється лише 2 грами CO2. При використанні мідних дротів кількість викидів збільшується вдвічі. Найменш екологічним є пересилання даних по 3G, яке призводить до викидів 90 грамів CO2 за годину стримінгу.

Фахівці підрахували, що мобільні пережі п’ятого покоління зв’язку дозволять підвищити екологічність пересилання даних. У 5G година стримінгу призводитиме до викидів 5 грамів CO2 за годину.

Експерти наголошують, що до озвучених цифр також потрібно додавати викиди від гаджетів, на яких відбувається перегляд потокового відео.

Міністр екології Німеччини Свеня Шульце сказала: «Можливо передавати стримінгові дані без негативного впливу на клімат, якщо робити це правильно та вибрати правильний метод пересилання. З екологічної точки зору добре розширити мережу публічних точок доступу Wi-Fi, оскільки це більш екологічно, ніж стримінг через мобільні мережі».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися