Щонайменше 250 додатків на Android шпигують за програмами, які користувачі дивляться по телевізору

Виконавчий директор цього стартапу Ашіш Хорді обмовився, що він не може розкривати назви приблизно тисячі ігор, месенджерів та додатків соцмереж

Журналісти The New York Times повідомили про як мінімум 250 Android-додатків, які після інсталяції виконують не лише свої завдання. Вони використовують мікрофон мобільного пристрою для того, щоб визначити, які саме телепрограми дивиться користувач. Інформація потім відправляється рекламодавцям, які експлуатують інтереси «жертви», показуючи найбільш релевантні для них оголошення.додатківШпигунськими додатками є переважно мобільні ігри, при цьому деякі з них розраховані на дітей. При встановленні вони вимагають доступ до мікрофона, не пояснюючи причин для такого дозволу. Про те, що програма веде збір даних, можна дізнатися лише в меню налаштувань програми.

Для шпигування використовується програмна платформа стартапу Alphonso. Його представники кажуть, що їхнє рішення не записує людську мову. Вони також кажуть, що шпигування не ведеться без чіткого дозволу користувача.

Хоча журналісти The New Yourk Times знайшли в магазинах Google Play та App Store лише 250 програм зі шпигунським компонентом від Alphonso, насправді їх більше. Виконавчий директор цього стартапу Ашіш Хорді обмовився, що він не може розкривати назви приблизно тисячі ігор, месенджерів та додатків соцмереж, які використовують платформу Alphonso.