Неділя, 16 Червня, 2024

Щось болить? Подивіться фільм – стане легше

man-in-pain

За даними команди вчених з Оксфордського університету, перегляд трагічних або мелодраматичних картин сприяє викиду ендорфінів – гормонів радості і задоволення. Подібні хімічні процеси в організмі надають болезаспокійливу дію, а також сприяють зближенню з оточуючими, йдеться в доповіді, опублікованій в журналі Королівського товариства Open Science.

Науковці показали одній групі добровольців картину «Стюарт: Минуле життя» – драматичну історію бездомної людини з нещасливим дитинством. Друга група дивилася документальні фільми на нейтральні теми.

Учені перевірили зміни в больовому порозі добровольців до і після перегляду за допомогою вправи, під час якої людина спирається спиною об стіну, наче сидить на стільці, і повинна протриматися в такому положенні якомога довше. Ті, хто пережив великий емоційний струс, демонстрували більш високий больовий поріг і більшою мірою відчували зв’язок з товаришами по групі.

Результати показали, що ми можемо самі викликати у себе викид ендорфінів шляхом занурення в захопливий сюжет, кажуть дослідники. Ефект ендорфіну також спостерігався серед тих, хто дивився комедії, співав або танцював.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися