Неділя, 19 Травня, 2024

Шість технологій, які допоможуть замінити літій-іонні батареї

Зробити різноманітні гаджети та наше щоденне життя ще цікавішим заважає одна невелика річ – акумулятори. Сучасні девайси переважно живляться від різних модифікацій літій-іонної технології. Від таких батарей працюють як крихітні навушники, так і автомобілі та багато іншого. Але ці акумулятори досить токсичні, мають уже недостатню ємність, обмежений термін життя та вибухонебезпечні. Інженери шукають нові технології батарей, і ось шість перспективних розробок.

«Зелений» акумулятор

Науковці з Університету Меріленду зробили більш дружню до природи батарею. Для цього вони як анод використали дубове листя. При нагріві до 1000 градусів Цельсію в ньому руйнуються наявні вуглецеві структури. Потім таке оброблене листя можна наситити електролітом і пакувати в батарею. Дослідники також працюють над анодами з банана та кавуна.

Миттєве заряджання

Дослідники з австралійського Університету Свінбурна створили графеновий акумулятор, який дозволяє майже миттєво поповнювати запас енергії. У такій батареї графен замінив літій, а завдяки тому, що графен – це нетоксичний вуглець, подібні елементи менше шкодять природі.

Солодкі батареї

Команда з Вірджинського технологічного університету створила акумулятор на основі цукру. У ній природний полісахарид мальтодекстрин при поєднанні з повітрям випускає електрони. При цьому цукор дешевий та легко розкладається в навколишньому середовищі.

Золоті батареї

Випадкове відкриття дослідників з Університету Каліфорнії може стати технологічним проривом. Вони використали як елемент нанодроти із золота, і такий акумулятор витримує сотні тисяч циклів заряджання. Для порівняння, літій-іонні акумулятори витримують близько 500 циклів.

Розчинна у воді батарея

З приходом інтернету речей живити потрібно буде не лише смартфони, ноутбуки та планшети, а й упаковку, меблі, стовпи тощо. Звичайні літій-іонні батареї для такого не підходять, адже вони токсичні та не розкладаються в природі – їх необхідно спеціальним чином утилізувати. Для одноразових речей типу «розумної» упаковки підійдуть розчинні у воді батареї, які придумали в Університеті Айови. Якщо її полити водою, нагріти чи освітити сильним променем, вона самостійно розкладеться.

Їстівна солона батарея

Автор їстівного акумулятора на основі солі Джей Уїтакр з компанії Aquion Energy показав, що його розробка цілком безпечна, з’ївши її. З ним нічого не трапилося, адже компонентами такої батареї слугують земля, бавовна, вуглець та солона вода. При цьому ємність такого елемента дозволяє йому слугувати запасним джерелом для домівок чи компаній.

За матеріалами: Engadget

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися