Понеділок, 4 Грудня, 2023

Школярка зіпсувала науку за допомогою TikTok

Тисячі наукових досліджень доведеться викинути через один 56-секундний відеоролик в соцмережі TikTok. Його опублікувала школярка, яка розповіла неправдиву інформацію про інтернет-платформу для опитувань, яку використовували сотні вчених.

Відео від 23 липня коротке та просте і в ньому школярка рекомендує глядаачам спробувати веб-сайт Prolific.co. Начебто цей ресурс платить гроші за опитування.

Відео набрало 4,1 мільйона переглядів за місяць після його публікації. Десятки тисяч нових юзерів пройшли опитування на Prolific.

@sarahndomi’m excited for this series!! ##sidehustles ##sarahssidehustles ##prolific ##makingmoney ##sidehustleideas? original sound – sarah :)

Однак вчені, які звикли отримувати широкий зріз аудиторії побачили, що їхні опитування затоплені відповідями молодих жінок приблизно віку школярки.

Для дослідників, які покладаються на репрезентативні вибірки населення США, цей демографічний зсув став серйозною проблемою.

Prolific є частиною невеликої колекції онлайн-інструментів, які змінили спосіб, яким корпорації та вчені вивчають, як люди думають і діють. Першою і найбільшою з цих дослідницьких платформ є компанія Amazon Mechanical Turk, яка була випущена в 2005 році як універсальна платформа для краудсорсингової роботи над повторюваними завданнями.

Незабаром після того, як він був випущений, вчені-біхевіористи усвідомили його потенційну цінність для своїх досліджень, і він швидко зробив революцію в декількох областях досліджень.

Протягом декількох тижнів після того, як школярка опублікувала своє відео, дослідники намагалися з’ясувати, що відбувається з їхніми дослідженнями.

Психолог штату Уейн Ханна Шехтер, схоже, була першою людиною, яка розкрила цю справу. «Це може бути притягнуто до вух, – написала вона на Twitter, посилаючись на відео, – Але з огляду на час, вірусність відео та демографічні показники користувачів….».

Компанія Prolific повернула гроші дослідникам, на чиї дослідження відео справило значний вплив. Вона також представила новий набір інструментів демографічного скринінгу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися