Шопінг майбутнього

Сучасні технології докорінно змінюють улюблене проведення часу багатьох людей – купівлю нових речей. У примірочних з’являться голограми, які дозволять приміряти новий одяг, не знімаючи старого. А лампочки будуть самі замовляти собі заміну перед тим, як згорять. Шопінг майбутнього обіцяє багато змін і нововведень, зазирнути в які можна вже сьогодні.

Аналітик компанії Forrester Зухаріта Мулпуру каже, що магазини майбутнього будуть орієнтуватися на сервіси: догляд за дітьми, ветеринарне обслуговування тварин або підтримка гарної зовнішності. Ці послуги з’являться на додаток до служб, які з’єднують онлайновий і офлайновий шопінг. Вони будуть доставляти товари, приймати замовлення і ходити між рядів товарів замість користувача. А якщо покупець буде особисто ходити за покупками, наприклад, одягом, тоді йому досить вказати в смартфоні свої параметри і бажані моделі. Коли він зайде в примірювальну, речі вже будуть там на нього очікувати.

Сервіси допоможуть покупкам

Експерти кажуть, що сьогодні такі сервіси виглядають чудернацькими, але покупці до них звикнуть. «У підсумку вони стануть купувати більше, вони будуть грати і сміятися», – зазначає виконавчий директор американської торгової мережі Hointer Надя Шорабора.

Деякі магазини вже стимулюють покупців, даючи їм персональні знижки, як тільки ті входять у магазин. Одні з них – британські ритейлер Tesco і аптека Duane Reade. Вони впровадили нову технологію, яка відстежує користувачів за включеним Bluetooth. Як тільки в магазин входить постійний покупець, система запитує його історію покупок. Потім вона може або направити його до потрібних товарів, або надає йому персональну знижку, надсилаючи повідомлення про це на телефон.

«Чим більше ми знаємо про покупців, тим більше ми можемо просувати на макрорівні, а не на мікрорівні», – говорить директор з інновацій Deloitte Consulting Кейсі Лобаг. Це одна з чотирьох найбільших у світі консалтингових компаній разом з PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young і KPMG.

Друк товарів на місці

Ще однією додатковою послугою магазинів може стати тривимірний друк замовлених товарів. Уже в найближче десятиліття технологія 3D-друку порушить традиційні ланцюжки в ритейлі. Адже замість того, щоб везти партію чашок для кави з Китаю, розподіляти її по складах і розвозити по магазинах, її можна буде просто роздрукувати за кілька хвилин. У майбутньому все буде значно простіше: користувач завантажує креслення чашки з інтернету і просто відправляє його на друк у магазин. Коли він піде за покупками, його замовлення буде чекати готовим.

«Це буде початком кардинальних змін у структурі ритейлу, – говорить Лобаг. – Поки що 3D-друк в основному використовує пластик, але є розробки, що створюють речі з інших матеріалів, серед яких і тканина. Велике питання – коли. Зараз тільки деякі магазини пропонують базові послуги тривимірного друку». Експерт прогнозує, що зміни відбудуться в найближчі 10-20 років.

Покупки з високими технологіями

Глава інновацій в eBay Стів Янкович вважає, що скоро користувачі взагалі не будуть витрачати час на покупку побутових речей. За них це буде робити їхній «розумний» будинок, який буде використовувати історію шопінгу і дані із сенсорів. Наприклад, він буде знати, що якась лампа скоро може зламатися, тому самостійно замовить нову. Або пральна машина купить порошок, коли поточна упаковка закінчуватиметься.

«На вашому ґанку може з’явитися коробка з набором речей, які eBay і «розумний» будинок замовили і купили, щоб ви відчували менше проблем, ­– говорить він. – Це називається комерція з нульовим зусиллям».

Ще однією новинкою в магазинах можуть стати віртуальні аватари для примірки одягу. Аукціон eBay якраз недавно купив компанію PhiSix, яка займається розробкою подібної технології. Вона дозволить кожному миттєво змінювати вбрання, не роздягаючись. Завдяки цьому можна буде приміряти значно більше комплектів одягу за той самий час. Крім цього, такі віртуальні примірочні допоможуть краще оцінити наряд, адже вони зможуть моделювати на екрані типові ситуації: похід в кафе або прогулянку по вулиці.

За матеріалами: Mobile Tech Today

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я