Як працює цифровий гаманець Vodafone Pay

Для абонентів Vodafone є декілька ексклюзивних функцій

У червні Vodafone Україна за підтримки Mastercard запустив універсальний цифровий гаманець Vodafone Pay. Цей додаток для Android та iOS дозволяє переказувати кошти між банківськими картками, поповнювати мобільні рахунки та здійснювати інші платежі. При цьому користуватися гаманцем можуть абоненти всіх українських мобільних операторів та банків. Головне, щоб на смартфоні чи планшеті працював мобільний інтернет (неважливо, EDGE чи 3G), а на платіжній картці була ввімкнена функція оплати через інтернет.

Для абонентів Vodafone, щоправда, є декілька ексклюзивних функцій. Вони, наприклад, можуть переказувати гроші зі свого мобільного рахунку на банківські картки, а також зручніше поповнювати власний телефон.

Початок роботи з Vodafone Pay

Під час першого запуску потрібно підтвердити свій номер телефону та придумати пін-код з чотирьох цифр. У разі наявності сканера відбитка пальця можна використовувати його для входу.

Після реєстрації можна починати користуватись додатком. Зрозуміти призначення ярликів у головному меню можна з їхніх назв. Свайп вліво та вправо викликає додаткові меню.

Інтерфейс можна налаштувати під себе – прибрати зайві ярлики або поміняти їх місцями. Якщо видалені ярлики знадобляться знову, їх так само легко повернути з правого спливаючого меню, просто вибравши те, що потрібно. Є ще радикальніший спосіб – скидання налаштувань інтерфейсу.

Як додати картку у Vodafone Pay

Щоб додати до гаманця платіжну картку, треба перейти в пункт «Мої картки» і ввести там необхідні дані – номер, CVV-код, термін дії. У перший раз логотип MasterCard може дещо збити з пантелику – невже гаманець не працює з картками Visa? Він працює. Логотип вказує, що в роботі додатка використовується фірмова система Masterpass.

Після введення даних для перевірки картки система заблокує на рахунку одну гривню, а банк надішле на зареєстрований номер перевірочний код. У користувачів ПриватБанку може бути інша ситуація – код буде показано в інтернет-банкінгу в описі транзакції, а на телефон нічого не прийде.

Як здійснити платіж у Vodafone Pay

У головному меню потрібно вибрати відповідний пункт – «Переказ з рахунку» або «Переказ з картки». Відправляти гроші можна або вказавши номер телефону абонента (тоді він отримає посилання з подальшими інструкціями), або безпосередньо за номером картки (окрім 16 цифр нічого вказувати не потрібно, остерігайтесь шахраїв, котрі можуть стверджувати, що для переказу потрібно більше даних).

Після відправлення платежу інформація про нього, а також статус транзакції з’явиться в меню «Історія платежів». За кожен переказ система бере комісію. Vodafone Pay вміє працювати з декількома картками. Якщо ви додали в програму більше однієї, під час здійснення платежів просто треба вибрати, з якої саме списувати гроші.

Сплата послуг

Vodafone Pay дозволяє оплатити різноманітні послуги, починаючи від комуналки і закінчуючи іграми. Вони всі доступні в меню «Послуги» і розділені за категоріями. У категорії «Інші» є доволі кумедні та дивні пункти. Наприклад, ви можете переказати кошти в «Монастир». Правда, що це за монастир і де він знаходиться (в Тибеті чи під Києвом), у додатку не вказано.

У додатку реалізовано оплату за допомогою QR-кодів. Подібна ідея використовується в біткоїн-гаманцях, щоб не треба було вводити вручну довгі набори випадкових символів, які виступають там адресами гаманців. З платіжними картками, звісно, легше – треба ввести всього 16 цифр, але використання QR-кодів спрощує навіть це. Достатньо відсканувати вбудованим сканером код – і можна відразу відправляти платіж.

QR-код

Так само легко можна показати QR-код з власною адресою (він генерується автоматично) та отримати кошти. Переказ коштів на власний рахунок можна запросити і в інший спосіб – просто вказавши у відповідному пункті номер телефону людини, яка має переказати вам кошти. Якщо в неї є Vodafone Pay, вона без проблем зможе це зробити.